fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Monika Kończyk: To chore społeczeństwo

Ściana, na której londyńczycy zostawiali sobie wiadomości podczas zamieszek
AFP
Myślałam, że angielskie społeczeństwo jest cywilizowane, ale dziś wiem, że tak nie jest - mówi Monika Kończyk, w wywiadzie dla tabloidu "The Sun"
- Przyjechałam do Anglii, bo wydawało mi się, że to wspaniały kraj, pełen miłych i dobrych ludzi, że jest to społeczeństwo pełne dam i dżentelmenów. A tak nie jest, to chore społeczeństwo - powiedziała w wywiadzie dla brytyjskiego tabloidu Monika Kończyk.
Jej zdjęcie, na którym skacze z płonącego budynku w londyńskiej dzielnicy Croydon prosto w ręce czekających na ulicy ludzi, obiegło cały świat i stało się symboliczne dla ofiar zamieszek w stolicy Wielkiej Brytanii.
- Skoczyłam z okna mieszkania, ratując własne życie, po tym jak grupa bandytów i złodziei podpaliła budynek, nie dbając o czyjekolwiek bezpieczeństwo. Byli jak chciwe i egoistyczne zwierzęta, myśleli tylko o sobie - dodała Monika Kończyk.
- Nie mogę uwierzyć w takie zachowanie Anglików. Nie tego oczekiwałam, przyjeżdżając tu - powiedziała tabloidowi Kończyk.
32-letnia kobieta przyjechała do Londynu, licząc na lepszą pracę niż w Polsce, gdzie zostawiła męża i dziecko.
- Nigdy nie widziałam nic podobnego w Polsce. Polacy ciężko pracują i szanują cudzą własność. Wierzą, że na życie zarabia się pracą a nie kradzieżą. Jeśli chcesz mieć ładne ubrania czy nowy telewizor, to nie rozbijasz sklepowych okien, tylko pracujesz i zarabiasz na te rzeczy, a potem za nie płacisz - powiedziała Polka.
Więcej na stronie The Sun.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA