fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Boeing przystąpił do ostatnich testów samolotu B787

Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
W zakładzie koncernu w Everett (Waszyngton) poinformowano o rozpoczęciu ostatniej fazy próbnych lotów samolotu dalekiego zabiegu, którego produkcja jest spóźnioną o ponad 3 lata
Jeśli wszystko pójdzie gładko, to pierwszy egzemplarz otrzyma certyfikat, a pierwszy klient, All Nippon Airways odbierze go w sierpniu albo we wrześniu.
Według odpowiedzialnego za poigram 787 Scotta Fanchera, podczas obecnych testów będzie sprawdzane, czy samolot jest w stanie kontynuować bezpiecznie lot w razie awarii i wyłączenia jednego z dwóch silników.
Próbne loty są wykonywała przez mała flotę samolotów, równolegle do nich trwa seryjna produkcja, bo koncern chce zaoszczędzić na czasie. Program jest spóźniony z powodu głównie nowatorskiej konstrukcji samolotu, z użyciem kompozytów z włókna węglowego, co stworzyło dodatkowe trudności. Premierę handlową opóźniły także problemy z regularnymi dostawami podzespołów (np. w pewnej chwali zabrakło nitów) oraz pożar na pokładzie, który zmusił producenta do zmiany szafki dyspozycyjnej i oprogramowania sterującego systemem zasilania w energię elektryczną.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA