fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Inwestorzy wątpią w plany Carrefoura

Carrefour – spółka, o której się mówi w Paryżu
Rzeczpospolita
Carrefour – spółka, o której się mówi w Paryżu
Informacje, że zysk operacyjny za pierwsze półrocze będzie niższy od planowanego tak przestraszyły inwestorów, iż akcje spółki taniały w piątek nawet o 6 proc. W przypadku rynku francuskiego spadek zysku operacyjnego spółki wyniósł w I półroczu 2011 r. aż 35 proc.
We Francji Carrefour wyraźnie przegrywa z dwoma rywalami – E.Leclerkiem i Auchan. Z tego powodu zresztą w maju stracił pracę szef spółki na rodzimy rynek James McCann. Jego następca Noel Prioux objął stanowisko w ostatni czwartek. Przez półtora miesiąca za Francję odpowiadał prezes spółki Lars Olofsson.
Teraz Carrefour największy nacisk kładzie  na  spopularyzowanie sieci Planet, w której więcej jest tanich produktów sprzedawanych pod własną marką. Szef działu kontaktów z inwestorami Patrice Lambert de Diesbach zarzekał, że mimo tak niedobrego początku roku prognozy na cały 2011 r. nie ulegają  korekcie. W piątek Commerzbank obniżył rekomendację dla akcji Carrefoura z kupuj do trzymaj. Nowa cena docelowa to 28 euro wobec 35 euro wcześniej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA