fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Lato z pewnym Fryderykiem

Zajęcia muzyczne, zabawy plastyczne i teatralne, a nawet fotograficzne wyzwania. W każdą wakacyjną niedzielę na najmłodszych warszawian na tarasie Pałacu Ostrogskich czekają warsztaty inspirowane twórczością Fryderyka Chopina. Inauguracja w tym tygodniu.
 
– Muzycznymi zabawami i ćwiczeniami z kaligrafii rozpoczynamy nowy cykl – wyjaśnia Joanna Tomaszewska z Działu Promocji Instytutu Fryderyka Chopina. – Program kolejnych spotkań został tak ułożony, by w każdym tygodniu mali goście muzeum znaleźli dla siebie coś ciekawego.
A przy okazji zainteresowali się życiem i twórczością wielkiego kompozytora, a także zobaczyli w nim nie tylko genialnego muzyka, ale i swojego rówieśnika, skorego do żartów małego Frycka, lubianego przez kolegów i otoczenie. Ułatwi im to nauka piosenek, odgrywanie scenek z życia rodziny Chopinów czy malowanie podobizny kompozytora. Przy okazji można też poznać podstawy zapisu nutowego i nauczyć się kreślić odpowiednie symbole na pięciolinii.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny, nie wymaga także wykupienia biletu na muzealną ekspozycję. Ale dla rodziców dzieci może się stać szansą, by korzystając z okazji, przemierzyć ją bez towarzystwa swoich pociech. Nie wszystkie jej pozycje przeznaczone są przecież dla najmłodszych gości.
Przyjemne chwilki, niedzielne chwilki, taras Muzeum Chopina, Pałac Ostrogskich. Warszawa, ul. Okólnik 1, wstęp wolny, niedziela (19.06), godz. 12 – 15
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA