fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Poparła Kaczyńskiego, dostała upomnienie

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Urzędniczka sosnowieckiej skarbówki ukarana dyscyplinarnie za wpisanie się na listę społecznego poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego
Taką decyzję podjęła w środę komisja dyscyplinarna przy Izbie Skarbowej w Katowicach.
Według komisji Grażyna Welon, starszy komisarz skarbowy w urzędzie skarbowym w Sosnowcu złamała art. 78 ustawy o służbie cywilnej. Mówi on, że „Członkowi korpusu służby cywilnej nie wolno publicznie manifestować poglądów politycznych". Welon otrzymała karę upomnienia -  najniższą z możliwych.
- Uważam, że potraktowano mnie niesprawiedliwie. Nie może być tak, że nie mam podstawowych praw obywatelskich w demokratycznym kraju. Będę się odwoływać do Wyższej Komisji Dyscyplinarnej przy premierze - powiedziała "Rz" Welon.
Sprawę opisaliśmy we wtorek. Pracownica skarbówki była na wiecu z Kaczyńskim w Sosnowcu 1 lipca ubiegłego roku. Jej przełożeni dowiedzieli się o tym z anonimu w grudniu. Jako dowód informator podał link do strony internetowej społecznego komitetu wyborczego Kaczyńskiego w Sosnowcu, gdzie pod nr. 20 w deklaracji poparcia widniało jej nazwisko. I to głównie właśnie za wpisanie się na listę poparcia została upomniana.
Sosnowieccy urzędnicy znaleźli też w Internecie jej zdjęcie z wiecu.
Naczelnik sosnowieckiej skarbówki, który był świadkiem na sprawie Grażyny Welon, twierdził, że urzędniczka była na wiecu w godzinach pracy, ale komisji to nie przekonało. Kaczyński miał być w Sosnowcu o godz. 13.30, ale spóźnił się dwie godziny. - A ja byłam tam po pracy - stwierdziła Welon.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA