fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Spektakle i performance w pociągu z Krakowa do Berlina

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Pociąg łączący "Wawel" Kraków z Berlinem zamieni się jedenastego czerwca w przestrzeń działań teatralnych niemieckich i polskich artystów.
Aktorzy i artyści planują podczas przejazdu pociągiem nawiązać do dramatycznych, historycznych wydarzeń związanych z tą trasą. Jak piszą autorzy przedstawienia "linią wschód-zachód poruszali się więźniowie obozów koncentracyjnych, Niemcy wyjeżdżający na Zachód, Ukraińcy przesiedlani w czasie akcji „Wisła", repatrianci ze Lwowa. Od kilku lat pociąg stał się pasem transmisyjnym dla nowej polskiej emigracji".
Przedstawienie rozpocznie się o 7:30 na krakowskim dworcu. W akcji wezmą udział aktorzy teatru im. Maksima Gorkiego i Narodowego Starego Teatru oraz zaproszeni goście. Wydarzenia artystyczne będą miały miejsce na stacjach kolejowych, oraz w pociągu. Na zabrzańskim dworcu aktorzy miejscowego Teatru Nowego przygotują happening nawiązujący do wizyty Charlesa de Gaulle'a w tym mieście. Organizatorzy liczą na to, że widzowie będą wsiadać do pociągu i włączać się spontanicznie w zaplanowane akcje.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA