fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Warszawa chce zarabiać na CO2

Bloomberg
Warszawa zamierza zmniejszyć swoje rachunki za uliczne oświetlenie o 23 proc., chce też zarabiać na prawach do emisji dwutlenku węgla
Władze Warszawy chcą zmniejszyć roczne emisje dwutlenku węgla w mieście o przynajmniej 20 tys. ton. — rozmawiamy o możliwości sprzedaży zaoszczędzonych praw do emisji dwutlenku węgla z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju — powiedziała dziś prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz.
Prezydent poinformowała, że miasto prowadziło już testy autobusów hybrydowych oraz sprawdza stosowanie biopaliw w transporcie miejskim. To pozwoli zmniejszyć emisje gazów.
Ponadto w przyszłym roku stolica przeprowadzi wymianę oświetlenia ulicznego na bardziej energooszczędne. — Dzięki temu programowi roczne rachunki za oświetlenie uliczne spadną z 35 mln zł do 27 mln zł - dodała Hanna Gronkiewicz - Waltz.
Stolica wprowadziła pilotażowy projekt zarządzania energią w szkołach, który polega na zdalnym odczytywaniu liczników za energię elektryczną, ciepło i gaz. — W przyszłości chciałabym, by w Warszawie powstało ekologiczne, nisko emisyjne osiedle mieszkaniowe — zapewniła Hanna Gronkiewicz Waltz.
Prezydent Warszawy uczestniczyła w konferencji Inteligentne Miasta przygotowanej we współpracy z Ambasadą Danii. — Kopenhaga jest stawiana za wzór ekologicznego miasta, które pogodziło rozwój z ochroną środowiska — ocenił prof. Tadeusz Markowski z Towarzystwa Urbanistów Polskich.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA