fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Na zabawę sylwestrową w stroju kąpielowym

Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
W Egipcie, Pradze, Budapeszcie, na stokach, ulicach, basenach – jak Polacy szykują się do powitania Nowego Roku
– Jadę z rodziną do Sharm el Sheikh. Lubię się bawić na Rynku w Krakowie, ale będzie z 10 stopni mrozu. Wolę tydzień w ciepłym Egipcie za 1500 zł od osoby – mówi Krzysztof Biernacki spod Nowego Sącza, który wyjazd zarezerwował trzy tygodnie temu.
Dla tych, którzy o sylwestrze poza krajem myślą dopiero teraz, zostały najdroższe oferty. Z TUI można polecieć do Egiptu 31 grudnia na tydzień za 3200 zł, a z Neckermannem – 29 grudnia za 2700 zł.
Większym niż w zeszłym roku powodzeniem cieszą się zabawy sylwestrowe w Pradze i Budapeszcie. W wielu biurach podróży od ponad miesiąca nie ma miejsc na takie wyjazdy. – Za cztery dni w Pradze płacę 480 zł. To okazja, bo w Zakopanem cztero- lub pięciodniowy pobyt z wyżywieniem, zabawą i kuligiem to wydatek ponad 700 zł – mówi Arleta, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Niemal tyle samo (ok. 780 zł) kosztuje trzy-, czterodniowy wyjazd do Budapesztu z Ecotravel. Za tę sumę można liczyć m.in. na zabawę w dyskotece i zwiedzanie miasta lub bal w hotelu przy lampce szampana i muzyce mechanicznej.
Zostały też oferty dla superoszczędnych – za 199 zł bez wyżywienia i noclegu. Zabawę trzeba sobie zorganizować na ulicach Budapesztu. Niemal identyczny wyjazd jest do Pragi. I tu biuro oferuje dotarcie nad Weł-tawę i powrót, a szampański wieczór można spędzić na praskim rynku Starego Miasta.
[srodtytul]Rozgrzeją nas Szwedzi [/srodtytul]
O spragnionych zabawy pod chmurką, ale w towarzystwie gwiazd lub kontaktu z nimi za pośrednictwem szklanego ekranu, zadbały stacje telewizyjne. "Sylwestrową moc przebojów" obiecuje Polsat, który od godz. 20 będzie transmitował zabawę z pl. Konstytucji w Warszawie. Na scenie mają się pojawić m. in.: Maciej Maleńczuk, IRA, Doda, Kasia Kowalska, Kombii, Urszula, Golec uOrkiestra i Varius Manx.
Jako gwiazda wieczoru jest zapowiadana szwedzka grupa Roxette. W roli prowadzących imprezę wystąpią: Agata Młynarska, Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz. Z okazji nadchodzącej w 2011 r. prezydencji Polski w Unii Europejskiej noworoczne życzenia składać ma oprócz prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Warszawa wyda na imprezę ok. 3,6 mln zł.
W Krakowie, który zapewnia największą zabawę plenerową – na Rynku Głównym – pomyślano o młodzieżowej widowni. Gwiazdą imprezy "WOW! Night 2010" ma być amerykańska piosenkarka Kelis. Królować będzie muzyka klubowa. Imprezę # ma transmitować RMF MAXXX, a jej fragmenty pokaże TVN. Za sylwestra miasto zapłaci ok. 2 mln zł.
Wrocław współpracuje z telewizyjną Dwójką i radiową Jedynką. Tu w ramach "Imperium gwiazd" zagra słynna przed laty szwedzka grupa Ace of Base. Usłyszymy także m.in. Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, Beatę Kozidrak. – Wyjdę do centrum, jeśli u znajomych impreza będzie drętwa – twierdzi Dorota Marzec z Warszawy, która spędzi ten wieczór we Wrocławiu. – Na zewnątrz jest za chłodno.
Ale mimo mrozu chcą się bawić na ulicach także mieszkańcy mniejszych miast. W Białymstoku publiczność rozgrzewać ma holenderski wokalista Jay Delano. Po nim na scenę wkroczy Kate Ryan z Belgii.
Gorączkę sylwestrowej nocy w rytmie disco obiecuje też Rzeszów. Tu wystąpią Reni Jusis, Tomek Makowiecki, Novika i Abradab. Miasto zapłaci za imprezę ok. 240 tys. zł.
[srodtytul]Do teatru lub na bieg[/srodtytul]
Ci, których już nie nęcą szalone zabawy do białego rana, wcale nie muszą siedzieć w kapciach przed telewizorem. Np. Stary Teatr w Krakowie zaprasza na spektakle "Król umiera, czyli ceremonie" albo – na scenie kameralnej – na "Pijaków" i szampana, a także zimny bufet w przerwie przedstawienia.
Krakowianie mogą też wziąć udział w VII Biegu Sylwestrowym na 4,2 i 10 km. Złotówka z każdej opłaty startowej (30 zł lub 45 zł – dla tych, którzy zgłoszą się w ostatniej chwili) zostanie przeznaczona na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących.
Dla amatorów nart od miesiąca brakuje atrakcyjnych sylwestrowych ofert. Nadal można się wybrać np. do Madonny di Campiglio we Włoszech, tyle że za 1800 zł organizatorzy zapewnią tygodniowy pobyt w kurorcie bez dojazdu i wyżywienia. W Białce Tatrzańskiej są wolne pokoje, ale nocleg z wyżywieniem to wydatek nawet 100 zł. Są natomiast miejsca w krakowskim parku wodnym. Za kubańską zabawę w strojach kąpielowych trzeba tu zapłacić 195 zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA