fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2010

Kaczyński: Polska jest najważniejsza

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Dariusz Golik Dariusz Golik
Prezes PiS zaprezentował warszawski komitet poparcia. Tworzą go m.in. muzycy, aktorzy i historycy. Podobne mają powstać w całej Polsce
Mam poczucie, że mogę podjąć się tej misji – powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskim społecznym komitetem wspierającym jego start w wyborach prezydenckich.
Wśród członków komitetu znalazła się piosenkarka Halina Frąckowiak, która rozpoczynając spotkanie, przeczytała deklarację poparcia, zatytułowaną: „Polska jest najważniejsza”. – Łączy nas Rzeczpospolita, państwo, wolna Polska będąca ucieleśnieniem marzeń pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległość – czytała piosenkarka.
Kaczyński, dziękując, mówił: – Z usłyszanych w deklaracji słów, najważniejsze dla mnie są te mówiące o wizji Polski. Nowoczesnej, a jednocześnie kontynuującej tradycje; suwerennej i otwartej na świat; a przede wszystkim – dumnej ze swej tożsamości. Polska jest najważniejsza.
W skład społecznego komitetu poparcia weszli też m.in.: aktor Jerzy Zelnik, satyryk Jan Pietrzak, muzyk i kompozytor jazzowy Włodzimierz Nahorny, dziennikarka Teresa Bochwic oraz historyk Michał Kopczyński.
Jak zapewniają szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska oraz jego rzecznik Paweł Poncyljusz, podobne komitety poparcia dla kandydata PiS powstaną w całej Polsce. – Chcemy, żeby składały się z osób znanych, ale przede wszystkim z lokalnych autorytetów – mówił „Rz” Poncyljusz. Jak ujawnił, „Polska jest najważniejsza” będzie oficjalnym hasłem kampanii Jarosława Kaczyńskiego.
[ramka][b]Kto wystartuje w wyborach[/b]
Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała na razie sześciu kandydatów na prezydenta. Do Waldemara Pawlaka, Grzegorza Napieralskiego i Marka Jurka dołączyli w piątek: lider Polskiej Partii Pracy Bogusław Ziętek, Jarosław Kaczyński (PiS) i Bronisław Komorowski (PO). Na rejestrację oczekuje jeszcze czterech kandydatów. Jak poinformował szef PKW sędzia Stefan Jaworski, rejestracja ma zostać zakończona do wtorku. PKW sprawdza m.in., czy kandydat ma prawa wyborcze. Komisja wysyła także zapytanie do Krajowego Rejestru Karnego, czy kandydat nie był karany. Na końcu przedstawiciele PKW sprawdzają, czy pod zgłoszeniem kandydata znalazło się 100 tys. prawidłowo złożonych podpisów.Kandydaci, którzy złożyli co najmniej 100 tys. podpisów:
- Marek Jurek
- Jarosław Kaczyński
- Bronisław Komorowski
- Janusz Korwin-Mikke
- Andrzej Lepper
- Kornel Morawiecki
- Grzegorz Napieralski
- Andrzej Olechowski
- Waldemar Pawlak
- Bogusław Ziętek[/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA