fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Kopalnia walczy z zimą

Pług śnieżny z KWB Adamów walczy z zimą
materiały prasowe
Do pomocy służbom drogowym w zwalczaniu skutków obfitych opadów śniegu w rejonie KWB „Adamów” ruszyły maszyny pracujące w kopalni. Z pomocy górników skorzystały między innymi gminy Brudzew, Przykona i Dobra
- KWB „Adamów” SA posiada około 80 maszyn budowlanych, a wśród nich są spycharki, ładowarki, koparki, koparko-ładowarki czyli maszyny, które w szczególnych warunkach mogą być wykorzystywane do odśnieżania dróg – mówi Dariusz Orlikowski, prezes kopalni. W wyniku podpisanej w minionym roku umowy z Zarządem Dróg Powiatowych w Turku, drogowcy mogą skorzystać w razie potrzeby ze sprzętu będącego własnością kopalni. - W przypadkach awaryjnych na telefoniczne zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych do akcji usuwania śniegu są gotowe dwie ładowarki i trzy spycharki. Drogowcy nie płacą przy tym za „gotowość” maszyn do wykorzystania, a jedynie za same użytkowanie – dodaje Orlikowski. Podczas tegorocznej zimy sprzęt kopalniany wykorzystywany był wielokrotnie.
Dodatkowo kopalnia, aby zapewnić transport swoich pracowników i niezbędnych materiałów, odśnieża kilkadziesiąt kilometrów dróg publicznych w gminach Turek, Brudzew i Władysławów. Prace te prowadzone są głównie przy użyciu samochodów z zamontowanymi pługami i na koszt kopalni, jako niezbędne do jej funkcjonowania.
Przygotowania do zabezpieczenia pracy kopalni w warunkach zimowych zaczynają się już pod koniec września. Opracowywany jest wtedy szczegółowy plan przedsięwzięć organizacyjno - technicznych zabezpieczenia zimowego KWB „Adamów” SA Oczywiście plan dotyczy głównie funkcjonowania kopalni, ale umożliwia również pomoc w trudnych warunkach samorządom lokalnym.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA