fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Stworki Kopika

Pig Psomm
www.piotrkopik.com
Galeria 2.0 zaprasza na wystawę prac Piotra Kopika "Cybis, Nacht i Big Psomm 2"
„Cybis, Nacht i Big Psomm 2“ to projekt z cyklu Psychosomatic Rebuilding . Piotr Kopik tworzy psommy, czyli ludziki/stworki, którym nadaje cechy ludzkie. Tym razem odgrywają obrazy Cybisa i Nachta-Samborskiego, ikon koloryzmu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To właśnie w jej siedzibie Pałacu Czapskich mieści się obecnie Galeria 2.0.
Psomma można "poczuć" w wirtualnym świecie, np. tak jak w Second Life wybrać sobie trójwymiarowego avatara i poruszać się w elektronicznej przestrzeni. Ciekawym eksperymentem jest Big Psomm 2, w którym w jednego psomma wcieliło się kilkanaście osób. Jako różne części ciała tworzyły organizm. Uczestnicy eksperymentu próbowali się złożyć się w całość. Na filmie widać, że ich nieskoordynowane ruchy tworzyły raczej rozczłonkowany barwny byt, niż zwartą istotę.
[link=http://www.piotrkopik.com/] www.piotrkopik.com[/link]
Kuratorem wystawy jest Janek Mioduszewski, można ją odwiedzać do 26 lutego.
[b]Galeria 2.0[/b]
Powstała w czerwcu 2009 roku. Została założona przez czterech artystów związanych z warszawską ASP: Marcina Chomickiego, Kubę Wróblewskiego, Rocha Forowicza i Jana Mioduszewskiego. Galeria mieści się na strychu pałacu Czapskich-Raczyńskich przy Krakowskim Przedmieściu 5 w Warszawie.
Program galerii jest różnorodny a jej wyróżnikiem są częste pokazy sztuki nowych mediów. Jest to galeria środowiskowa jednak bardzo otwarta na działania i sztukę z poza kręgu warszawskiej ASP.
[ramka]
[b]W najbliższy poniedziałek w Galerii 2.0 odbędzie się Upgrade![/b] - spotkanie ludzi należących do międzynarodowej sieci łączącej artystów szukających w sztuce interakcji i działań niekonwencjonalnych. Tym razem w ramach Upgrade! Warsaw odbędzie się koncert, na którym zagrają Sindre Bjerga, Nils Rostad i Thaw - Hubert Napiórski.
[link=http://www.myspace.com/sindrebjerga]www.myspace.com/sindrebjerga[/link]
[link=http://www.myspace.com/bjergaiversen]www.myspace.com/bjergaiversen[/link]
[link=http://www.myspace.com/rostadnils]www.myspace.com/rostadnils[/link]
[link=http://www.creativesourcesrec.com]www.creativesourcesrec.com[/link]
[link=http://www.astipalearecords.pl.tl]www.astipalearecords.pl.tl[/link]
[i] [b]Upgrade![/b]
22.02.2009
Galeria 2.0. Warszawa, budynek ASP Krakowskie Przedmieście
godz 20.[/i]
[/ramka]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA