fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Cztery banki pożyczą więcej niż warte jest mieszkanie

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Stabilizacja cen nieruchomości ośmieliła banki do pożyczania klientom więcej pieniędzy niż warte jest kredytowane mieszkanie – wynika z informacji Gold Finance
Allianz, mBank i MultiBank pożyczą klientom pieniądze nie tylko na sam kredyt, ale i na prowizje związane z jego udzieleniem, ubezpieczenia, a także opłaty sądowe i notarialne.
Klienci Euro Banku mogą dodatkowo otrzymać nawet kredyt na remont czy wykończenie mieszkania – jako 100 proc. wartości nieruchomości bank potraktuje w takim przypadku wycenę mieszkania po remoncie.
W Allianz i Euro Banku kredyty na ponad 100 proc. są dostępne wyłącznie w złotych, w mBanku i MultiBanku również w walutach obcych.
Klienci decydujący się wziąć kredyt przewyższający wartość nieruchomości muszą jednak pamiętać o wyższych kosztach, jakie zazwyczaj temu towarzyszą. Przede wszystkim dłużej będą płacić za ubezpieczenie niskiego wkładu. Z reguły banki pobierają 2,5-3,5 proc. na 3 lata od brakującego wkładu. Jeśli bank za bezpieczny poziom uznaje kredytowanie 80 proc. wartości nieruchomości, to przy kredycie wynoszącym 110 proc. pobiorą ubezpieczenie od 30 proc. przyznanego kredytu.
Źródło: Gold Finance/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA