fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Tymoszenko zaskarży wyniki wyborów

Julia Tymoszenko nie uzna wyników niedzielnych wyborów prezydenckich. Premier zaleciła swoim prawnikom przygotowanie pozwów do sądów.
Portal „Ukraińska Prawda", powołując się na własne źródła, pisze, że w czasie posiedzenia klubu parlamentarnego swojego ugrupowania, premier zdecydowanie odrzuciła możliwość uznania zwycięstwa Wiktora Janukowycza. Julia Tymoszenko nie wyklucza organizacji trzeciej tury wyborów.
Premier spotkała się jednak z opozycją części deputowanych swojej frakcji w Radzie Najwyższej. Wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Mykoła Tomenko opowiedział się za uznaniem wyników niedzielnego głosowania i przejściem do opozycji.
Nestor Szufrycz z Partii Regionów podkreślił, że ewentualne procesy sądowe opóźnią objęcie urzędu przez Wiktora Janukowycza o 2-3 tygodnie. „Myśleliśmy, że idziemy już do Europy, ale zostaliśmy na Ukrainie" - powiedział polityk komentując groźby premier. Po przeliczeniu prawie stu procent głosów, Wiktor Janukowycz zdobył 48,81% głosów, a Julia Tymoszenko 45,61%, Pozostali wyborcy zagłosowali przeciwko dwum kandydatom.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA