fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zespół informatyków Aliora wyróżniony

Prestiżowy „Banking Technology Magazine” przyznał informatykom Alior Banku tytuł IT Team of The Year 2009
Na czele wyróżnionego zespołu stoi Henryk Baniowski wspierany m.in. przez Bernarda Grzywnę oraz Tomasza Motyla. W rankingu Alior Bank wyprzedził takie marki jak Royal Bank of Scotland czy Credit Suisse.
Wcześniej nagrody „Banking Technology Magazine” otrzymywali m.in. Deutsche Bank, Bank of America Merrill Lynch czy HSBC. – Doceniono nas za stworzenie nowoczesnego i wydajnego systemu informatyczno-telekomunikacyjnego dla banku. Udało nam się go stworzyć w rok. To ewenement na skalę światową, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że Alior jest bankiem uniwersalnym – powiedział „Rz” Cezary Smorszczewski, wiceprezes zarządu Alior Banku odpowiedzialny za pion IT i operacje. W budowie technologicznego zaplecza banku Aliorowi pomagali światowi potentaci: Hewlett-Packard i Red Hat.
Nagroda „Banking Technology Magazine” nie jest pierwszym wyróżnieniem dla zespołu IT Alior Banku. W 2008 roku magazyn „CIO” nagrodził Henryka Baniowskiego tytułem CIO roku.
Alior Bank jest największą od 30 lat inwestycją bezpośrednią (grupa Carlo Tassara zainwestowała 425 mln euro) w sektorze bankowym w Europie. Instytucja obsługuje ponad 0,5 mln klientów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA