fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

"Przekrój" wraca do Krakowa?

Okładka "Przekroju" nr 34/2009
Przekrój
Wydawnictwo Edipresse Polska sprzedało tygodnik krakowskiemu biznesmenowi i producentowi filmowemu
Zbigniew Napierała, prezes Edipresse nie ujawnił kwoty transakcji. Nowy wydawca przejmie tygodnik formalnie 1 października.
Nabywcą "Przekroju" jest Grzegorz Hajdarowicz, współzałożyciel spółki Gremi (1991 r.), która dziś jest częścią Krakowskiego Centrum Inwestycyjnego zajmującego się m. in. inwestycjami w sektorze nieruchomości oraz zakupem i restrukturyzacją przedsiębiorstw. Hajdarowicz skończył politologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracował także jako dziennikarz.
Obecnie Gremi czeka na polską premierę pierwszej amerykańskiej koprodukcji. Komedia "City Island" Raymonda De Felitty zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu filmowym Tribeca. Pierwszą koprodukcją Gremi Film Production była komedia "Zakochany Anioł" Artura Więcka.
"Przekrój" jest jednym z najstarszych polskich magazynów. Wychodzi w czwartki, ma średnio osiemdziesiąt kilka stron. Powstał w 1945 r. w Krakowie, od 2001 r. poza zakupie tytułu przez Edipresse wydawany był w Warszawie. Redaktorem naczelnym jest Jacek Kowalczyk. W okresie od stycznia do czerwca średnie rozpowszechnianie płatne razem "Przekroju" wynosiło 51 699 egzemplarzy.
Edipresse Polska to drugi w Polsce wydawca magazynów. Należą do niego m. in. takie tytuły jak 'VIVA!", "Przyjaciółka" czy "Uroda". "Przekrój" był w potrfolio wydawcy, kierującego swoją ofertę głównie do kobiet, jedynym tytułem wyraźnie odbiegającym od reszty targetu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA