fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Paul i Ringo nagrają płytę

Paul McCartney
AFP
Ten rok znowu może należeć do Beatlesów. Sir Paul McCartney i Ringo Starr zapowiedzieli nagranie do końca roku nowej płyty. Jesienią ukaże się zremasterowany przez inżynierów z Abbey Road cały katalog Beatlesów i gra komputerowa „Rock Band”.
McCartney im jest starszy — tym bardziej zapracowany. W miniony weekend wystąpił na słynnym alternatywnym festiwalu Coachella w Stanach Zjednoczonych, dedykując show swojej ukochanej żonie Lindzie, w jedenastą rocznicę jej śmierci. Grał dla 75 tysięcy młodych fanów. Zaśpiewał im na bis „Hey Jude”. Mówił, ze sceny, że pierwsze wyprawy do Arizony odbywał właśnie z Lindą.
Całkiem niedawno, McCartney wywołał zdecydowanie większą sensację pojawiając się w Nowym Jorku na gali zorganizowanej przez fundację Davida Lyncha.
— Chciałbym teraz przedstawić kogoś, kogo imię na pewno znacie. Zaraz wyjdzie i zagra dla was pewną piosenkę. Oto Billy Shears! — mówił Macca. Jak wiedzą wszyscy fani Beatlesów, taki pseudonim nosił Ringo Starr w nagraniu „With A Little Help From My Friends”, które zaśpiewali razem. Ringo towarzyszył Paulowi podczas kompozycji „Cosmically Conscious”.
[srodtytul] Wznowiona klasyka [/srodtytul]
Występ dwójki żyjących Beatlesów wzbudził sensację, ponieważ chociaż spotykają się na galach, rocznicach i promocjach beatlesowskich wydawnictw, po raz ostatni wystąpili wspólnie na scenie w 2002 r. na koncercie w londyńskiej Royall Albert Hall, gdzie uczcili śmierć George'a Harrisona.
Wielbiciele liverpoolskiej czwórki dziwią się, że nagrywają płyty osobno, zamiast zrobić coś razem. Macca i Ringo postanowili usatysfakcjonować słuchaczy i w kilka dni po występie w Nowym Jorku ogłosili, że wchodzą do studia, by skomponować płytę w duecie. Nie znana jest jeszcze data premiery. Wiadomo już jednak, że 9 września ukażą się oczyszczone cyfrowo klasyczne płyty Beatlesów, nad czym prace trwały przez ostatnie cztery lata.
Albumy będą opatrzone bogatymi notami, a poza krążkiem z piosenkami znajdzie się w nim DVD dokumentujące powstanie nagrań. Kolekcja zawierać będzie dwanaście podstawowych tytułów z dyskografii czwórki oraz „Magical Mystery Tour” i „Past Masters I & II”. Z myślą o kolekcjonerach ukażą się także wersje mono 10 krążków.
Największą sensacją może jednak okazać się nowa, beatlesowska edycja popularnej gry komputerowej „Rock Band”. Dzięki niej, każdy z nas, w miarę swoich możliwości, na specjalnym zestawie instrumentów będzie mógł zagrać hity liverpoolczyków.
[ramka][b][link=http://studio.wp.pl/i,Paul-McCartney-i-Ringo-Starr,mid,528322,wideo.html?ticaid=17e15" "target=_blank]amatorska rejestracja występu McCartneya i Starra w Nowym Jorku[/link] [/b][/ramka]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA