fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Po godzinach w czwartek

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
[srodtytul]Muzyka apokaliptyczna jak na Finów przystało[/srodtytul]
Metal neoklasyczny, progresywny, symfoniczny, a nawet thrash – na wszystkie te etykietki Apocalyptica ciężko sobie zapracowała. Podobnie jak na miano jednego z podstawowych fińskich towarów eksportowych. Doskonale znany Polakom zespół wystąpi nad Wisłą po raz kolejny – tym razem w klubie Stodoła.
Wszystko zaczęło się w 1996 r. od płyty „Plays Metallica by Four Cellos”. Jak sama nazwa wskazuje, czterech muzyków, w większości gruntownie wykształconych na prestiżowej (i to nie tylko dlatego, że jedynej) fińskiej uczelni muzycznej, wzięło się za akustyczne wersje ciężkich utworów Jamesa Hetfielda i spółki. Nie chodziło tylko o ballady w rodzaju „Unforgiven” czy „ Welcome Home“. Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen wraz z pozostałymi instrumentalistami uzyskiwali najostrzejsze brzmienia.
I tak zostało im do dzisiaj. Ostatni, wydany pod koniec 2007 r. autorski album „Worlds Collide” uchodzi zdaniem wielu za najlepszy w dorobku grupy.
[i] —flint
Stodoła, ul. Batorego 10, tel. 022 825 60 31, godz. 20.30, bilety 115 zł.[/i]
[srodtytul]Muzyka[/srodtytul]
[b]Niemen na Jazzowo - Podziemia Kamedulskie[/b]
Znakomity pianista Artur Dutkiewicz, finalista Konkursu im. Theloniusa Monka w Waszyngtonie, łączący jazz z klasyką i innymi gatunkami, promuje swój najnowszy album „Niemen – improwizacje”. Artysta, wspomagany przez perkusistę Sebastiana Frankiewicza i basistę Pawła Puszczało, zagra jazzowe wersje m.in. takich piosenek jak „Bema pamięci...”, „Nim przyjdzie wiosna”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”.
[i]Ul. Dewajtis 5,
tel. 0 606 441 399, godz. 19, wstęp wolny.[/i]
[b]Kwartet polsko-fiŃski - Tygmont[/b]
Występ zespołu polskiego wibrafonisty Dominika Bukowskiego i fińskiego saksofonisty Joonatana Rautio z Piotrem Lemańczykiem na basie i Ville Pynssi na bębnach. [i]Ul. Mazowiecka 6/8,
tel. 022 828 34 09, godz. 21, wstęp wolny.[/i]
[i]—ac[/i]
[srodtytul]Teatr[/srodtytul]
[b]PORUCZNIK Z INISHMORE - TEATR WSPÓŁCZESNY[/b]
„Wściekły” – członek paramilitarnej organizacji INLA – na własną rękę rozpętuje w małej miejscowości krwawą wojnę z powodu śmierci... kota. Martin McDonagh wziął na warsztat jeden z najbardziej krwawych konfliktów Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale traktuje go przewrotnie, powodując, że wszelkie stereotypy stają się absurdalnie śmieszne.
[i]Ul. Mokotowska 13,
tel. 022 825 59 79, godz. 19. [/i]
[b]BŁĄDZENIE - TEATR NARODOWY[/b]
Skomplikowana twórczość Witolda Gombrowicza od lat jest jednym z głównych nurtów w pracy reżyserskiej Jerzego Jarockiego. „Błądzenie” to autorski esej złożony z różnych tekstów Gombrowicza i faktów z życia pisarza. [i]Ul. Wierzbowa 3, tel. 022 692 06 10, godz. 19.30.
—ar[/i]
[srodtytul]Sztuka[/srodtytul]
[b]Prelude - Simonis gallery[/b]
Autor subiektywnego języka fotografii – Jean  Franćois Spricigo – zaprezentuje dziś nowy cykl swoich 27 czarno-białych zdjęć. Artysta nie ma ambicji, by przedstawiać świat. Jego prace to fragmentaryczne projekcje uczuć i emocji.
[i]Ul. Burakowska 9, tel. 022 637 36 10, wernisaż godz. 19. [/i]
[b]Malarz napisał - Galeria appendix2 [/b]
Dziś otwarcie wystawy będącej prezentacją artystów, którzy w swoim malarstwie sięgają po przekaz tekstowy. Wśród dziesięciu twórców, których prace zobaczymy na ekspozycji, znajdują się m.in.: Tomasz Ciecierski, Agata Groszek, Ryszard Grzyb, Kamil Kuskowski, Janusz Łukowicz, Anna Mierzejewska oraz Aleksander Ryszka.
[i]Ul. Białostocka 9, tel. 022 670 12 02, wernisaż godz. 19.[/i]
[i]—igse[/i]
[srodtytul]Dla rodziny[/srodtytul]
[b]Miś Tymoteusz i Psiuńcio - Teatr Baj[/b]
Tymoteusz, choć z natury jest pogodnym misiem, czasem bywa smutny, bo doskwiera mu samotność. Marzy o wiernym, skorym do zabawy przyjacielu. Czy uda mu się namówić tatę, by przygarnąć bezdomnego pieska? [i]Ul. Jagiellońska 28, tel. 022 818 08 21, godz. 10. Od lat 3. [/i]
[b]Mysia na biwaku - Księgarnia Badet[/b]
Spotkanie z Mysią, bohaterką książek Lucy Cousins, urozmaicone zostanie konkursem plastycznym. W ramach zajęć dzieci rozbiją namiot, rozłożą piknik na kocu i zagrają z Mysią w lotto. [i]Ul. Rutkiewicz 17, tel. 022 499 37 17, godz. 11. Od lat 2 do 4. [/i]
[b]Kino Myszki Norki - Kino Alchemia[/b]
Projekt, przewidujący comiesięczne spotkania dzieci z bajką prezentuje dzieciom klasyczne polskie kreskówki. Bezpłatny pokaz filmów animowanych przebiegnie pod hasłem „Warto pomagać”. [i]Ul. Jezuicka 4, tel. 022 402 18 26, godz. 16. Bez ograniczeń.[/i]
[i]—tr[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA