fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

W kulisach i w alkowie

Rzeczpospolita
„Spacerując po księżycu” to polska biografia The Police autorstwa Wiesława Weissa
Redaktor naczelny „Teraz Rock” obserwował Stinga i jego kolegów na scenie, ale i w czasie wywiadów.
Przypomina mało znane epizody z działalności najsłynniejszego nowofalowego tria i wcześniejsze zespoły muzyków. Płyta po płycie, piosenka po piosence, śledzi rozwój muzyki Policjantów. Własną opowieść ilustruje fragmentami najciekawszych wywiadów ze światowej prasy.
Dowiadujemy się o pierwszym gitarzyście zespołu Henri Padovanim, pracy Stinga w szkole, erotycznych pułapkach pracy w reklamach biustonoszy Triumph, a także o roli muzyka o homoseksualnych skłonnościach w filmie o Sex Pistols, która ostatecznie została z obrazu wycięta. Nie brakuje pikantnych anegdot z alkowy, a nawet zdjęć stanowiących dowód miłosnych podbojów... Poznajemy kolejne etapy narastających pomiędzy muzykami konfliktów artystycznych, których główną przyczyną było to, że Sting nie chciał śpiewać piosenek kolegów. Z relacji artystów dowiadujemy się o narastającym wokół zespołu szaleństwie. Sale koncertowe były szturmowane przez fanów bez biletów, dochodziło do starć z... policją, występ trzeba było odwoływać. Ostatni rozdział poświęcony jest comebackowi grupy.
Nakładem wydawnictwa In Rock ukazała się także antologia „Sting. Teksty i przekłady”. To liczący ponad 500 stron zbiór piosenek The Police i solowych kompozycji lidera zespołu w wersjach oryginalnych i tłumaczeniach Lesława Halińskiego. Z dołączonych do nich komentarzy Stinga poznajemy zabawne i smutne historie powstania przebojów, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć „Roxanne”, bo od niej wszystko się zaczęło.
Wiesław Weiss, Spacerując po księżycu, Wydawnictwo In Rock2008
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA