fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Surfing jest jego całym życiem

Caffe PR Public Relations
W ramach rozbudowy projektu Diverse Extreme Team International do zespołu dołączył hawajski surfer Kaupena Miranda.
Kaupena ma 28 lat, a surfing zaczął trenować jako małe dziecko razem z ojcem. Jak sam przyznaje, surfing jest całym jego życiem i pasją. Pierwszym trikiem jaki opanował był bottom turn. A najlepszym jaki dotychczas wykonał to full rail cut back. Podczas ostatniego sezonu udało mu się ponownie opanować trik big airs, który był trudny do osiągnięcia od momentu kontuzji - złamana kostka. Jak na ambitnego zawodnika przystało, surfer uwielbia rywalizować z innymi. Zamierza wziąć udział we wszystkich zawodach surfingowych, by zdobyć odpowiednią liczbę punktów i przygotować się do walki o triple crown.
Surfer trenuje najczęściej na plaży w okolicach swojego domu na Hawajach. Docenia również treningi w siłowni swoich przyjaciół, którzy bardzo go mobilizują. Zdaje sobie sprawę, że surfing to dla wielu osób relaks, ale on najbardziej lubi jego ekstremalną wersję. Bo tylko taki sport jest dla niego wyzwaniem.
Cieszy się, ze mógł dołączyć do zespołu. Uwielbia rywalizację w surfingu, ale za swoje największe osiągnięcie uważa swojego syna i to, że pomaga hawajskim dzieciom w trenowaniu surfingu.
Sport przywędrował wraz z mieszkańcami wysp Polinezji na Hawaje, znajdując na hawajskich wybrzeżach idealne warunki do uprawiania surfingu. Prekursorami surfingu na Hawajach byli tak zwani Ali’i, którzy stanowili klasę przywódczą ówczesnych plemion ciesząc się najwyższą reputacją. Pierwszy opis surfingu na desce znajduje się w dzienniku kapitana Jamesa Cooka z podróży na Hawaje w roku 1778. Opisuje on popisy tubylców unoszących się na falach oceanicznych przekraczających wysokość nawet dziesięciu metrów. Deski zrobione były z drzew rosnących na wyspie.
Do ojców surfingu można zaliczyć również Thomasa Edward Blake’a (1902-1994). Uchodzi on za osobę, która z pierwotnego stylu pływania na desce uczyniła nowoczesny sport będący zarazem sposobem na życie. Blake był człowiekiem niezwykle zręcznym fizycznie, ale i posiadającym wizję. W roku 1926 odkrył kilka starożytnych hawajskich desek zachowanych w przechowalni w Honolulu's Bishop Museum. Z niesłychaną precyzją stworzył ich repliki. Deska stworzona przez Tomasa Blake’a, lekka i technologicznie bardzo zaawansowana jak na lata 20-te XX wieku stanowiła przełom w technologii tworzenia desek surfingowych. Lekkie wydrążone deski Blake’a (nazywane „cigar boxes” albo „Hawaiian Hollow Surfboard”) w bardzo szybkim czasie uczyniły surfing dostępnym dla większej ilości osób.
W roku 1956 surfing przybył do Europy, a konkretnie do Biarritz - europejskiej stolicy surfingu, dzięki Amerykaninowi o nazwisku Viertel. Od tej pory zaczęło się szaleństwo surfingu na kontynencie europejskim.
Źródło: Caffe PR Public Relations
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA