fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy wystarczy wydrukować fakturę

Kontrahent za usługę zasilenia konta billingowego (dotyczy usług telefonicznych) wystawia fakturę VAT, którą należy wydrukować ze strony internetowej.Czy można z takiej faktury odliczać VAT?
Nie. Taka faktura nie uprawnia do odliczenia. Zgodnie z art. 86 ust. 2 pkt 1 ustawy o VAT kwota podatku naliczonego jest określona na fakturach otrzymanych przez podatnika. Faktura wydrukowana przez nabywcę nie stanowi faktury „otrzymanej”, a w konsekwencji nie uprawnia do odliczenia podatku naliczonego.Jedyne przypadki, w których możliwe jest przesyłanie faktur w formie elektronicznej, określa rozporządzenie ministra finansów z 14 lipca 2005 r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (DzU nr 133, poz. 1119). Warunki określone w tym rozporządzeniu nie są jednak w omawianym przypadku spełnione.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA