fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Premier Grecji podejrzewa sabotaż

Bloomberg
Większość europejskich indeksów giełdowych lekko traciła w środę, a ateński indeks ASE spadał o blisko 4 proc. Rentowności obligacji państw z peryferii strefy euro rosły - inwestorzy przestraszyli się, że nie dojdzie do porozumienia między Grecją a jej wierzycielami.

Grecki premier Alexis Tsipras ujawnił, że MFW sprzeciwia się propozycjom "reform" fiskalnych przedstawionych przez Grecję mających przynieść budżetowi tyle samo pieniędzy, co propozycje wierzycieli. Co prawda Komisja Europejska uznała greckie propozycje za krok w dobrym kierunku, ale MFW upiera się, że powinny iść w inną stronę: zamiast podwyższać podatki dla przedsiębiorców ateński rząd powinien mocniej obciąć emerytury i płace.

- Cięgłe odrzucanie propozycji będących ekwiwalentem nigdy nie zdarzało się pewnym instytucjom w przypadku Irlandii czy Portugalii. To dziwne stanowisko sugeruje, że albo nie ma interesu w zawarciu porozumienia albo ktoś wspiera specjalne interesy - napisał na Twitterze grecki premier Alexis Tsipras.

Szef ateńskiego rządu przyjechał w środę po południu do Brukseli na spotkanie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem, prezesem EBC Mario Draghim oraz szefową MFW Christine Lagarde.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA