fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Prywatyzacja KSC nie jest zagrożona

Bloomberg
Przeniesienie Elewarru pod nadzór Ministerstwa Skarbu Państwa w żaden sposób nie zburzy procesu prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej – zapewnia resort skarbu.

– Jesteśmy w trakcie konsultacji założeń prywatyzacji KSC. Odbyło się już kilkanaście spotkań i jesteśmy w dobrym kontakcie z pracownikami i plantatorami. Wychodzimy naprzeciw postulatom uprawnionych i uwzględniamy ryzyka związane z prowadzeniem tego procesu, które uwidoczniły się przy poprzednich próbach prywatyzacji KSC, jak choćby wykupowanie akcji przez osoby podstawione – powiedział Cezary Gabryjączyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w Cukrowni Kruszwica z grupy KSC, gdzie wziął udział w obchodach Dnia Pola.

Jak dodał, dopiero po osiągnięciu porozumienia, które będzie satysfakcjonowało wszystkie zainteresowane strony, MSP przystąpi do procesu prywatyzacji.

- Przyświeca nam jeden wspólny cel, by KSC trafiła w ręce uprawnionych – zaznaczył Cezary Gabryjączyk.

Znajdujący się pod nadzorem Agencji Rynku Rolnego Elewarr trafi pod skrzydła MSP najwcześniej cztery miesiące po przyjęciu przez parlament nowelizacji ustawy o Agencji Rynku Rolnego. Projekt został zaakceptowany przez Radę Ministrów 26 maja 2015r. Celem przeniesienia nadzoru będzie restrukturyzacja i naprawa spółki Elewarr – podaje MSP.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje, że sprawowanie nadzoru Elewarru przez Agencję Rynku Rolnego negatywnie oceniła Najwyższa Izba kontroli. W swoim raporcie zaznaczyła, że spółka przestała pełnić rolę w stabilizacji rynku zbóż. O nadużyciach powiadomiła prokuraturę.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA