fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Echo rusza z galerią w Katowicach

Deweloperska spółka Echo Investment w styczniu przyszłego roku planuje rozpocząć budowę galerii handlowej Echo Katowice.
Fotorzepa, Grzegorz Hawalej
Wartość inwestycji, której budowa rozpocznie się w przyszłym roku, jest szacowana na 240 mln zł.

– Na przełomie września i października spodziewamy się uzyskać pozwolenie na budowę – mówi Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment. – Budowa rozpocznie się w styczniu 2015 r., otwarcie jest spodziewane jesienią 2017 r. Wartość inwestycji można szacować na 240 mln zł. Będziemy ją początkowo finansować z własnych środków. Dopiero po uzyskaniu odpowiedniej liczby najemców na odpowiednim poziomie zwrócimy się o finansowanie zewnętrzne – dodaje.

Łączna powierzchnia wynajmu wyniesie 42 tys. mkw. Na razie wiadomo, że w obiekcie będzie się mieściło kino sieci Helios. W najbliższym czasie firma rozpocznie rozmowy z innymi potencjalnymi najemcami.

Materny podkreślił, że południowa część Katowic jest mało nasycona centrami handlowymi, za inwestycją przemawia również wysoka siła nabywcza mieszkańców aglomeracji. Ponadto według prognoz na tym obszarze ma w najbliższych latach przybywać mieszkańców, a więc potencjalnych klientów....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA