fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

PZU przejmuje Alior.

PZU przejmuje Alior, ale to dopiero początek całej serii zakupów. W planach jest stworzenie bankowego gracza ze ścisłej czołówki.
Bloomberg
Mateusz Pawlak
Monika Krześniak-Sajewicz
PZU przejmuje Alior Bank, ale to dopiero początek całej serii zakupów. W planach jest stworzenie bankowego gracza ze ścisłej czołówki.

Największy polski ubezpieczyciel PZU kupił 25-proc. pakiet Aliora za 1,6 mld zł, a cena za jedną nabywaną akcję banku wyniesie 89,25 zł (na zamknięciu piątkowej sesji akcje banku były wyceniane na 92,96 zł).

Obecnie Alior jest 13. pod względem wielkości bankiem na rynku, ale szybko zwiększa swoje udziały. Do niedawna robił to wyłącznie drogą wzrostu organicznego, ale niedawno przejął Meritum Bank. Ma prawie 3 mln klientów.

Rozmowy z dwoma podmiotami

Przejęcie Aliora przez PZU to wstęp do budowy prawdziwego bankowego giganta. – Ta transakcja to pierwszy krok do konsolidacji polskiego sektora bankowego z udziałem PZU – powiedział w czasie sobotniej konferencji prasowej Andrzej Klesyk, prezes PZU. I idzie za ciosem, bo okazje do kupna są.

Klesyk przyznał, że PZU prowadzi rozmowy na temat przejęcia z dwoma kolejnymi podmiotami bankowymi. Jak podkreślił, na rynku są co najmniej cztery banki, które będą w najbliższym czasie musiały zostać sprzedane. Prezes PZU...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA