fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ceny mieszkań używanych

Fotorzepa/ Adam Burakowski
Sprzedają się lokale zarówno w nowym budownictwie, jak i w blokach z lat 70.

W Krakowie widać wiosenne ożywienie na rynku mieszkań. Kwiecień był bardzo intensywny – mówi Roksana Lipińska, dyrektor oddziału Freedom Nieruchomości Kraków Stare Miasto. – Ładna pogoda i dłuższy dzień to idealne warunki dla sprzedających i kupujących. Lokal lepiej się prezentuje w świetle słonecznym. Nawet najjaśniejsze wnętrza nie mają w zimie takiego powodzenia jak wiosną.

W Katowicach ceny mkw. mieszkań – w zależności od standardu, lokalizacji, rodzaju budownictwa – wahają się od 3 tys. zł do ok. 4,7 tys. zł w blokach z dobrymi adresami - mówi Ksenia Banaczkowska z biura PIK. Jeszcze droższe są mieszkania o wysokim standardzie, z niebanalnymi rozwiązaniami, w topowych lokalizacjach. Najczęściej kupowane są małe i średnie lokale do ok. 55 mkw. Sporo klientów szuka mieszkań na wynajem, do których można od razu wprowadzić lokatora, bez przestojów na remonty. Nie brakuje też chętnych na atrakcyjnie wycenione lokale do remontu. Popularnością cieszą się bloki z wielkiej płyty.

We Wrocławiu ceny mieszkań w pierwszym kwartale br. były niższe o ponad 5 proc. niż rok temu. Za mkw. lokalu płacimy średnio 5,1 tys. zł – mówi Marcin Jańczuk z Metrohouse. – Najwięcej transakcji przeprowadzamy w Fabrycznej, gdzie sprzedają się lokale zarówno w nowym budownictwie, jak i w blokach z lat 70. Oprócz popularnych mieszkań dwupokojowych coraz więcej transakcji dotyczy znacznie większych lokali. Na tle innych miast średni metraż sprzedawanego lokalu nie jest jednak duży – to 51 mkw.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA