fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tim Cook rozdaje majątek

Bloomberg
Prezes koncernu Apple zapowiada, że przeznaczy niemal wszystkie swoje pieniądze na działalność charytatywną. Jego gest jest bardziej radykalny niż Billa Gatesa czy Marka Zuckerberga.

Tim Cook, posiadacz majątku szacowanego obecnie na 785 mln dolarów, zadeklarował, że przekaże go na na cele charytatywne. Zrobi tak po tym, jak opłaci studia swojemu dziesięcioletniemu bratankowi. Cook dołączył do grona rynkowych gigantów hojnie włączających się w filantropię, ale robi to w bardziej radykalny od nich sposób.

Bardziej otwarty od Jobbsa

Do znanych filantropów-miliarderów należy m.in. założyciel Microsoftu Bill Gates, który wraz z żoną Melindą przeznaczył na cele charytatywne 30,2 mld dol., czyli 37 proc. swojego majątku. Za wielkiego filantropa uważany jest również prezes Facebooka Mark Zuckerberg. Przekazał on na działalność dobroczynną 1,5 mld dol., czyli 4 proc. swojego majątku.

Tim Cook to człowiek bogaty, ale nie miliarder. Jego płaca podstawowa w Apple, jednym z największych koncernów świata, wynosi zaledwie 1,75 mln dolarów rocznie. Należą do niego udziały w Apple warte 120 mln dol. plus akcje, które będzie mógł spieniężyć do...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA