fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rosjanie zostają w domu

Bloomberg
W tym roku Rosjanie spędzą wakacje u siebie - przede wszystkim na Krymie i w Kraju Krasnojarskim (Soczi).

- W branży turystycznej nie spodziewamy się gorączki spowodowanej wakacjami, bo biznes, który przeżył miniony rok (upadło 15 biur - red) już się zaadoptował do nowej sytuacji. Planować dziś można najwyżej na trzy miesiące do przodu. Z danych sprzedaży wiemy, że Rosjanie tego lata wypoczną przede wszystkim w Krasnojarskim Kraju i na Krymie. Tam sprzedano o 15 proc. więcej wczasów - zapowiedziała Maja Łomidze przewodnicząca Asocjacji Biur Podróży Rosji (ATOR), dla agencji Nowosti.

Obecnie w branży dominują dwie tendencję: rosnący popyt na wypoczynek krajowy oraz Turcja jako lider wyjazdów zagranicznych Rosjan.

- Biura podróży wszystkich krajów podejmują wysiłki, by utrzymać rezerwacje z Rosji na ubiegłorocznym poziomie. Zaplanowane na wiosnę 2015 r wprowadzenie u nas paszportów biometrycznych zostało odłożone więc wiele konsulatów aktywnie udziela wielokrotnych wiz naszym obywatelom. Egipt w ogóle zniósł opłaty, wielu hotelarzy dało specjalne ceny dla klientów z Rosji. Co najmniej nie podnoszą cen w walutach - wyjaśniła Łomidze.

Podkreśliła, że sytuacja branży pozostaje trudna. Bardzo spadły płace Rosjan, a co za tym idzie obniżyła się konsumpcja i możliwości płatnicze obywateli Federacji.

- Nie możemy dziś nic powiedzieć o tym jaki to będzie rok. Wiemy tylko, że żadnej gorączki czy kolejek po najbardziej atrakcyjne kierunki i wyjazdy, nie będzie - dodała szefowa ATOR.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA