fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy można warzyć piwo dla klientów pubu bez składu podatkowego

www.sxc.hu
Wytwarzanie niektórych wyrobów akcyzowych może odbywać się wyłącznie ?w miejscu określonym w zezwoleniu. Od tego obowiązku zwalnia wcześniejsze uiszczenie podatku w wysokości określonej szacunkowo oraz złożenie deklaracji.
W prowadzonym przez siebie pubie zamierzam rozpocząć warzenie i sprzedaż swojego piwa klientom. Wiem, że taka działalność podlega rygorom administracyjnym związanym z akcyzą, bo konieczne jest zezwolenie. Czy jest jednak możliwość produkcji bez takiego zezwolenia? – pyta czytelnik.Punktem wyjścia do udzielenia odpowiedzi na pytanie czytelnika jest zdefiniowanie po pierwsze pojęcia skład podatkowy oraz po drugie charakteru wykonywanej działalności.Trzeba zdefiniować pojęcia Skład podatkowy jest podstawową instytucją wspólnotowego systemu podatku akcyzowego. Ustawa z 6 grudnia 2008 r. w art. 2 pkt 10 definiuje skład podatkowy jako miejsce, w którym określone wyroby akcyzowe są: produkowane, magazynowane, przeładowywane lub do którego wyroby te są wprowadzane, lub z którego są wyprowadzane – z zastosowaniem procedury zawieszenia poboru akcyzy. Ponadto ustawodawca wskazuje, że w przypadku składu podatkowego znajdującego się na terytorium kraju, miejsce to j...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA