fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Biedronka testuje płatności kartą

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Piotr Mazurkiewicz
Na razie test obejmie tylko trzy sklepy. Nie wiadomo usługa może trafić do wszystkich sklepów.
11 czerwca faza testowa płatności kartą wystartuje w trzech warszawskich sklepach - przy ul. Związku Walki Młodych, ul. Bokserskiej i ul. J. Elsnera.
Firma podaje w komunikacie, że równolegle z testami rozpoczął się także proces instalowania terminali płatniczych we wszystkich placówkach sieci.
- Ze względu na dużą liczbę sklepów w sieci dokładne informacje o postępie instalacji będą sukcesywnie podawane w najbliższych tygodniach – czytamy.
Możliwość dokonywania płatności za pomocą kart stanowić będzie uzupełnienie dotychczasowych dostępnych form płatności w sklepach Biedronka – gotówkowej i za pomocą aplikacji telefonicznej (płatności mobilne). Klienci płacący gotówką korzystają również z rozwiniętej sieci bankomatów w pobliżu placówek sieci.
Bankiem, który będzie odpowiadał za obsługę płatności bezgotówkowych za pomocą kart płatniczych w sieci Biedronka, jest Bank Pekao S.A. Po zakończeniu testów i wdrożeniu systemu płatności, klienci będą mogli dokonywać płatności kartami we wszystkich sklepach Biedronka, każdą kartą działającą w systemach kart płatniczych VISA lub MasterCard.
Sieć sklepów Biedronka od początku deklarowała chęć wprowadzenia płatności kartami pod warunkiem obniżenia opłat transakcyjnych do poziomu, który nie powodowałby obciążeń dla jej klientów. Dotychczasowa wysokość tych opłat w Polsce była jedną z najwyższych w Europie – jak już pisaliśmy było to co najmniej 1,7 proc., a w przypadku mniejszych sieci nawet ponad 3 proc.
Biedronka to największa sieć handlowa w Polsce, jej obroty to już ok. 30 mld zł rocznie, w 2015 r. firma ma mieć 3 tys. sklepów.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA