fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Prezes PayPal odchodzi

David Marcus odchodzi do Facebooka
Bloomberg
Prezes systemu płatności PayPal odchodzi do Facebooka. David Marcus będzie szefem należącego do eBay systemu do 27 czerwca.
W Facebooku Marcus będzie wiceprezesem odpowiedzialnym za dział produktów do przesyłania informacji, jak np. Facebook Messenger czy Whatsapp.
Marcus napisał w oświadczeniu, że odchodzi z PayPala, ponieważ od jakiegoś czasu jego funkcja w firmie sprowadzała się jedynie do zarządzania, a w Facebooku będzie mógł znów zajmować się rozwojem nowych produktów.
Prezes eBay John Donahoe zapewnił, że odejście Davida Marcusa nie zmienia planów i prognoz finansowych PayPal na giełdę w 2015 roku. Firma jest w dobrej kondycji i pozostaje w niej zespół specjalistów, którzy będą pracować z nowym prezesem. Nie podano jednak kto nim może być - na razie firma ma zarządzać komisarycznie Donahoe. 41-letni Marcus był prezesem firmy przez dwa lata i duży nacisk kład na rozwój oferty na urządzenia mobilne.
PayPal ma 148 mln aktywnych użytkowników, a jego zyski stanowiły w 2013 roku 41 proc. zysków eBaya. Po informacjach o odejściu prezesa systemu akcje eBay na nowojorskiej giełdzie spadły o 2,2 proc.
Facebook na początku tego roku kupił za 19 mld dol. (niecałe 14 mld euro) WhatsApp – mobilną aplikację dla smartfonów, służącą jako komunikator internetowy. Aplikacja ma pół miliarda użytkowników na całym świecie. David Marcus ma nie tylko zajmować się aplikacjami do przekazywania wiadomości, ale także opracować strategię biznesową dla Facebook Messengera, który ma obecnie 200 mln użytkowników.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA