fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Kobieca twarz golfa

archiwum Dr Irena Eris Golf Cup
Przyszły tydzień przyniesie dwa ważne wydarzenia polskiego golfa amatorskiego: 9-10 czerwca panie walczą w Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup, 12-14 czerwca odbędą Citi Handlowy IV Mistrzostwa Polski w Grupach Handicapowych
Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup to znaczący turniej kobiecy w Polsce. Organizowany jest już ósmy raz, zyskał renomę nie tylko w kraju, ma I kategorię rankingową Polskiego Związku Golfa (wyższą przyznano tylko międzynarodowym mistrzostwom Polski pań).
W tym roku odbędzie się w najbliższy poniedziałek i wtorek na polu Sand Valley Golf&Country Club w Pasłęku. Do gry zgłosiło się blisko sto uczestniczek, wedle handicapu faworytką jest Dominika Gradecka (HCP 2,7), ale kilka rywalek może poważnie jej zagrozić. Nie zagrozi czterokrotna mistrzyni – Martyna Mierzwa, która rok temu, po ostatnim zwycięstwie, została golfistką zawodową i gra drugi sezon w lidze LET Access Series.
W tym roku pani Martyna będzie gościem specjalnym, nie bez przyczyny: w konkursie Longest Drive nagrodą będzie 9-dołkowa runda z jedyną polską profesjonalistką na polu Toya G&CC. Nagród będzie znacznie więcej i to takich, jakie panie chyba lubią: biżuteria, ubrania i, wedle zapowiedzi, także odrobina szampana.
Citi Handlowy IV Mistrzostwa Polski w Grupach Handicapowych (oficjalnie: Citi Handlowy Polish HCP Championship) to także turniej I kategorii rankingowej PZG. Zapowiada się interesująco także dlatego, że zostanie rozegrany aż na trzech podwarszawskich polach: First Warsaw Golf&Country Club (czwartek, 12 czerwca), Sobienie Królewskie Golf&Country Club (piątek, 13 czerwca oraz Lisia Polana KG (sobota, 14 czerwca).
Zgodnie z regulaminem w mistrzostwach jest sześć grup handicapowych (I – do 8,0; II – 8,1 do 14,0; III – 14,1 do 20,0; IV – 20,1 do 25,0; V – 25,1 do 30,0; VI – 30,1 do 36,0). Liczbę uczestników ograniczono do 144, w każdej grupie do 24 z zastrzeżeniem, że sześć miejsc jest zarezerwowanych tylko dla pań, by kobieca twarz golfa była dobrze widoczna.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA