fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Polskie MSZ z pomocą dla Republiki Środkowoafrykańskiej

W związku z dramatycznym pogorszeniem sytuacji bezpieczeństwa w Republice Środkowoafrykańskiej Polska zadeklarowała wsparcie logistyczne dla wojskowej operacji powstrzymania dalszego rozwoju kryzysu - pisze MSZ w oficjalnym komunikacie.
"Sytuacja bezpieczeństwa w Republice Środkowoafrykańskiej uległa w ciągu ostatnich kilku miesięcy dramatycznemu pogorszeniu" - pisze MSZ w komunikacie na swojej stronie internetowej.
Jako główne zagrożenia dla bezpieczeństwa nie tylko wewnętrznego, ale i regionalnego Republiki Środkowoafrykańskiej resort wymienia "brutalną przemoc, łamanie praw człowieka, postępujące bezprawie i walki na tle religijnym". MSZ podkreśla, że "trudna sytuacja dotyczy także ok. 40 polskich misjonarzy przebywających w RŚA".
W odpowiedzi na dramatyczny rozwój wypadków w RŚA, Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję nr 2127/2013, dającą mandat afrykańskim i francuskim siłom do przeprowadzenia interwencji wojskowej.
Resort informuje, że "przywrócenie bezpieczeństwa w RŚA wymaga zaangażowania wspólnoty międzynarodowej. Rozumiejąc i popierając działania Paryża, Polska zadeklarowała wsparcie logistyczne dla sił francuskich".
"Wyrażamy nadzieję, że siły francuskie przyczynią się do powstrzymania dalszego rozwoju kryzysu w RŚA i zakończą bezkarne łamanie praw człowieka w tym kraju. Liczymy także na jak najszybsze uruchomienie operacji ONZ w RŚA, zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2127/2013." - dodaje MSZ.
Oświadczenie @MSZ_RP o sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej (RŚA) http://t.co/wkbVLw9nCP
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA