fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Właściciel Mercedesa miał udany kwartał

Niemiecki koncern Daimler, właściciel marki Mercedes, miał udany kwartał dzięki nadspodziewanie dobrej sprzedaży modeli klasy CLA i E.
Zysk EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja) w minionym kwartale zwiększył się o 16 proc. do 2,23 miliarda euro z 1,92 mld euro w tym samym okresie rok wcześniej.  Przeciętna oczekiwań 11 analityków uczestniczących w sondażu Bloomberga wynosiła 2,09 mld euro. Przychody Daimlera wzrosły o 5,3 proc. do 30,1 miliarda euro. - To pokazuje, że duże inwestycje jakie poczyniliśmy to dobrze wydane pieniądze - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Dieter Zetsche. . - Poprawa wyników może być trwałą tendencją - przewiduje Juergen Pieper, analityk Bankhaus Metzler.
We wrześniu Mercedes, trzeci  na świecie producent aut luksusowych,  zwiększał sprzedaż szybciej niż tacy jego konkurenci jak BMW i Audi. Obecnie w jego ofercie są 23 modele aut osobowych i  sportowo-użytkowych (SUV) wobec 18 sześć lat temu. W najbliższych ośmiu latach na rynku pojawi się  13 całkowicie nowych pojazdów.
W tym roku akcje Daimlera podrożały o 41 proc., zaś kapitalizacja firmy ze Stuttgartu podskoczyła do 62,4 miliarda euro. Mercedes, BMW i Audi chcą w tym roku sprzedać rekordową liczbę aut. Liczą zwłaszcza na Chiny, Stany Zjednoczone i Amerykę Południową. Celem Dietera Zetsche jest wyprowadzenie Mercedesa na pozycję lidera segmentu luksusowych aut  do końca obecnej dekady.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA