fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Obroty CCC we wrześniu o 51 proc. w górę

Obuwnicza spółka wypracowała w ubiegłym miesiącu 202 mln zł przychodów ze sprzedaży, to aż o 51 proc. więcej niż rok temu. Narastająco od początku roku obroty CCC wzrosły o 20 proc., do 1,059 mld obrotów. Po publikacji wyników kurs spółki ruszył do góry.
Potwierdziły się słowa wiceprezesa Piotra Nowjalisa, który na łamach „Parkietu" zapowiadał niedawno, że o sprzedaży we wrześniu można mówić w samych superlatywach. - W porównywalnych sklepach dynamika sprzedaży jest dwucyfrowa i na początku października pokażemy bardzo dobre wyniki sprzedaży za wrzesień i cały III kwartał – zapowiadał Nowjalis.
W I półroczu powierzchnia handlowa grupy zwiększyła się netto o 9 proc. (15 tys. mkw.), więc za wzrost obrotów we wrześniu odpowiada zapewne wysoka dynamika sprzedaży porównywalnej. W całym roku przyrost powierzchni handlowej sięgnie 59 tys. mkw. (na koniec 2012 r. spółka miała 202 tys. mkw.), a inwestycje na ten cel pochłoną 65 mln zł. W przyszłym roku CCC chce zwiększyć powierzchnię handlową o co najmniej 90 tys. mkw., na co wyda ok. 100 mln zł.
Przez większą część sesji kurs akcji CCC poruszał się w okolicach wczorajszego zamknięcia (112,7 zł). Po publikacji wyników sprzedażowych wzrósł o prawie 3 proc., do 116 zł.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA