fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Jaka ma być rola mediów publicznych?

Rzeczpospolita
W większości krajów europejskich media publiczne to instytucje realizujące misję publiczną, różniące się od komercyjnej konkurencji tym, że tworząc program wysokiej jakości, nie kierują się jedynie kryterium oglądalności
Rozważając pojęcie misyjności, paneliści będą dyskutować o zadaniach mediów publicznych, związanych z relacjonowaniem i tłumaczeniem przemian ekonomicznych, społecznych i politycznych zachodzących obecnie w Europie. Tak sformułowany temat pozwoli też podjąć rozważania o kondycji nadawców publicznych i ich roli w kształtowaniu wolności wypowiedzi i swobodnego przepływu informacji, które są fundamentami demokratycznego społeczeństwa. Jest to szczególnie ważne w obliczu ostatnich wydarzeń w Grecji i problemów ze stabilnym, przewidywalnym systemem finansowania, które dotykają wielu nadawców publicznych w Europie.
Paneliści: Piotr Kraśko, kierownik redakcji Wiadomości TVP, Ivars Belte, prezes Telewizji Łotewskiej (LTV), Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej, Petr Dvorak, dyrektor generalny Telewizji Czeskiej, (ČT), Laszlo Zsolt Szabo, wiceprezes Telewizji Węgierskiej (MTVA), Alexander Wrabetz, dyrektor generalny Telewizji Austriackiej (ORF).
Oficjalna strona Forum: www.forum-ekonomiczne.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA