fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca

16 zwycięzców Stypendium z Wyboru

Fotorzepa, Bartosz Sadowski BS Bartosz Sadowski
67 tysięcy złotych rozdano w tegorocznej, IV edycji programu Fundacji Absolvent.pl, który wspiera młodych Polaków w realizacji marzeń związanych z rozwojem ich kariery zawodowej.
Praktyki w genewskiej siedzibie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), kurs japońskiego w Tokio czy studia podyplomowe kształcące przyszłych dyplomatów – to niektóre z 14 projektów, jakie zdobyły finansowanie w tegorocznej, IV już edycji ogólnopolskiego programu Stypendium z Wyboru. „Rzeczpospolita" była jego patronem medialnym.
W przeciwieństwie do typowych konkursów stypendialnych, w tym programie nie są ważne oceny w indeksie ani sytuacja materialna kandydata. – Nikt z uczestników nie jest faworyzowany – zapewnia Dominik Wiegand z zarządu organizatora programu, Fundacji Absolvent.pl. O przyznaniu finansowania (od tysiąca do 5 tys. złotych) decydują   wyniki otwartego głosowania internautów. A internauci zwykle doceniają najbardziej kreatywnych i zdeterminowanych uczestników.
Jest to zresztą zgodne z oczekiwaniami pracodawców, którzy – jak podkreśla Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl – coraz bardziej cenią w młodych ludziach zaangażowanie, determinację, chęć ciągłego rozwoju i nauki, umiejętność kreatywnego radzenia sobie z problemami oraz zdolność do efektywnej pracy w zespole. Tę ostatnią potwierdziły w tym roku dwie grupowe aplikacje (w tym jedna dwóch młodych kandydatów do kariery dyplomatycznej).
Jak przyznają przedstawiciele Fundacji Absolvent.pl, tegoroczna walka o głosy w Stypendium z Wyboru była wyjątkowo zacięta. O fundusze na spełnienie swych zawodowych marzeń rywalizowało aż 412 osób. Podczas trwającego miesiąc głosowania oddano na nie ponad 150 tys. głosów.
Wśród nagrodzonych laureatów są zarówno humaniści, jak i lekarze i inżynierowie. Aleksandrze Gawrońskiej,  absolwentce Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Stypendium z Wyboru pomoże odbyć wymarzone praktyki w Światowej Organizacji Zdrowia. Kamilowi Dominiakowi, absolwentowi warszawskiej Akademii Teatralnej. Aleksandra Zelwerowicza, wygrana pomoże sfinansować warsztaty musicalowe w Londynie. Maciej Haufa, student Politechniki Poznańskiej,  dzięki wygranej w programie kupi drukarkę 3D, która ułatwi mu start w działalności konstruktorskiej. Z kolei Martyna Basara, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, która w zdobycie głosów poparcia dla swych planów zaangażowała środowiska skupione wokół kultury anime, za Stypendium z Wyboru, będzie się uczyć japońskiego
Organizatorzy, którzy na wstępie sprawdzają, czy marzenie ma związek z jego karierą zawodową, na koniec rozliczają też wydatki laureatów konkursu. Katarzyna Godlewska ubolewa, że fundacja nie może wesprzeć wszystkich projektów walczących w tej edycji programu. Do tej pory  pomogła w realizacji marzeń za łączną kwotę ponad 300 tys.  złotych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA