fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Radwańska wyrzucona z akcji "Nie wstydzę się Jezusa"

Agnieszka Radwańska
AFP
Krucjata młodych, która promuje akcję "Nie wstydzę się Jezusa" postanowiła wykluczyć Agnieszkę Radwańską z grona jej ambasadorów
Ta decyzja to pokłosie nagiej sesji zdjęciowej dla magazynu ESPN "Body Issue", w której udział wzięła polska tenisistka.
"Krucjata Młodych odcina się od niemoralnego postępowania pani Agnieszki Radwańskiej i tym samym wyklucza ją z grona ambasadorów akcji 'Nie wstydzę się Jezusa' - napisali przedstawiciele Krucjaty Młodych na swojej stronie internetowej.
W uzasadnieniu swojej decyzji piszą oni, że "w akcji wzięło udział ponad milion osób - wśród nich liczni sportowcy i artyści". "Jesteśmy przekonani, że przytłaczająca większość z nich poważnie traktuje własną deklarację o przywiązaniu do Wiary Katolickiej i jej zasad" - czytamy w oświadczeniu Krucjaty Młodych. "Skądinąd smutny jest osobisty upadek pani Radwańskiej, która przekreśliła swoim postępowaniem własne słowa" - dodali przedstawiciele stowarzyszenia.
Agnieszka Radwańska wzięła udział w nagiej sesji zdjęciowej do corocznego magazynu ESPN "Body Issue". Celem publikacji jest promocja zdrowego i sportowego trybu życia. Występ polskiej tenisistki został skrytykowany przez wielu konserwatywno-katolickich publicystów, m.in. Tomasza Terlikowskiego, który komentując sesję na Twitterze stwierdził, że "nagość kobiety powinna być zarezerwowana dla męża". Postępowanie zawodniczki krytykowali również duchowni. - Osobiście jest mi bardzo przykro, gdy ktoś deklarujący się po stronie Jezusa jednocześnie poddaje się mentalności tych, którzy traktują człowieka jak rzecz do oglądania, a nie osobę, dziecko Boże zasługujące na szacunek i miłość, i postępujące w sposób właściwy swojej godności - mówił portalowi Fronda.pl. ks. Marek Dziewiecki, krajowy duszpasterz powołań.
Najlepsza polska tenisistka do organizowanej przez Krucjatę Młodych akcji "Nie wstydzę się Jezusa" dołączyła w listopadzie 2011 roku. - Cześć, nazywam się Agnieszka Radwańska i wspieram akcję "Nie wstydzę się Jezusa". Namawiam do noszenia breloków. Nie wstydźcie się wierzyć - mówiła na nagranym z tej okazji spocie.
Agnieszka Radwańska: Nie wstydźcie się wierzyć
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA