fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Doradcy podatkowi

ELSA: Doradztwo podatkowe to zawód z przyszłością

Prawo podatkowe to dziedzina prawa, która będzie najbardziej rozwijającą się i dochodową w ciągu najbliższych pięciu lat.
www.sxc.hu
Prawo podatkowe jest najbardziej rozwijającą się i dochodową dziedziną prawa - tak wynika z najnowszego raportu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland.
Podczas konferencji, 15 czerwca br. w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego, Krajowa Izba Doradców Podatkowych została wyróżniona przez stowarzyszenie ELSA Poland. Doceniono zaangażowanie KIDP w przedsięwzięcia realizowane przez studentów i wsparcie realizacji celów statutowych ELSA Poland.
Doradztwo podatkowe należy do grupy szesnastu zawodów zaufania publicznego, a jej niekwestionowana atrakcyjność wynika z interdyscyplinarnego charakteru, możliwości łączenia prawa, finansów i ekonomii, a także ze względu na stały potencjał rozwoju.
- Jako samorząd zawodowy, a także praktycy doradztwa podatkowego od dawna zwracamy uwagę nie tylko na istotną rolę prawa podatkowego dla każdego obywatela, ale również dokładamy wszelkich starań aby kształcić kolejnych specjalistów. Najnowsze badania ELSA Poland wskazują rosnące zainteresowanie studentów prawa tematem podatków, co w przyszłości może przyczynić się do zasilenia przez tych młodych i zdolnych ludzi szeregów naszej korporacji zawodowej, czego sobie życzymy - powiedział Maciej Zbigniew Szymika, przewodniczący Komisji Rozwoju i Promocji Zawodu KRDP.
Badanie „Studenci Prawa w Polsce" zostało przeprowadzone przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland w szesnastu ośrodkach akademickich i pokazuje, że blisko połowa studentów chce zdawać na aplikację adwokacką oraz radcowską. Inne zawody cieszące się zainteresowaniem to notariusz, sędzia, prokurator, pracownik naukowy i doradca podatkowy. Natomiast prawo podatkowe zostało wskazane przez 23 proc. ankietowanych, jako dziedzina prawa, która będzie najbardziej rozwijającą się i dochodową w ciągu najbliższych pięciu lat.
Źródło: Krajowa Izba Doradców Podatkowych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA