Reklama

Dziennik Ustaw Nr 7 z 18 stycznia 2010

Publikacja: 25.01.2010 00:30

[b]Ustawy[/b] (poz. 41 – 46), dwie z 19 listopada i cztery z 17 grudnia:

- o ratyfikacji statutu Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) przyjętego w Bonn 26 stycznia 2009 r.,

- o ratyfikacji porozumienia między rządem Rzeczypospolitej Polskiej, rządem Królestwa Danii i rządem Republiki Federalnej Niemiec w sprawie zmian do konwencji zawartej między ww. rządami, dotyczącej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, podpisanego w Szczecinie 16 kwietnia 2009 r.,

- o uregulowaniu stanu prawnego niektórych nieruchomości pozostających we władaniu Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego – te trzy ustawy wejdą w życie 2 lutego,

- o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym; 19 lipca,

Reklama
Reklama

- o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw; 19 kwietnia,

- o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz ustawy – Kodeks postępowania karnego; 19 kwietnia.

[b]Rozporządzenie Rady Ministrów[/b] (poz. 47) z 12 stycznia zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw przygotowania organów administracji rządowej i sprawowania przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej; 18 stycznia, z mocą od 1 stycznia 2010 r.

[b]Rozporządzenie prezesa Rady Ministrów[/b] (poz. 48) z 15 stycznia w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Radziejowice w województwie mazowieckim; 18 stycznia.

[b]Rozporządzenia ministrów[/b] (poz. 49 – 50):

- [b]finansów[/b] z 31 grudnia w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych rodzajów dochodów (przychodów) podatników podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych; 2 lutego,

Reklama
Reklama

- [b]zdrowia[/b] z 31 grudnia zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków pobierania krwi od kandydatów na dawców krwi i dawców krwi; 2 lutego.

[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/numer.spr?id=339351]Zobacz treść Dz.U Nr 7[/link]

Prawo karne
Prokurator krajowy o śledztwach ws. Ziobry, Romanowskiego i dywersji
Konsumenci
Nowy wyrok TSUE ws. frankowiczów. „Powinien mieć znaczenie dla tysięcy spraw”
Nieruchomości
To już pewne: dziedziczenia nieruchomości z prostszymi formalnościami
Praca, Emerytury i renty
O tym zasiłku mało kto wie. Wypłaca go MOPS niezależnie od dochodu
Nieruchomości
Co ze słupami na prywatnych działkach po wyroku TK? Prawnik wyjaśnia
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama