fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Sanepid zbada czy złamano obostrzenia podczas mszy z udziałem polityków PiS

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Sanepid w Starachowicach wszczął postępowanie administracyjne w sprawie złamania zasad reżimu sanitarnego podczas mszy świętej z udziałem polityków PiS, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego - informuje lokalne "Radio Ostrowiec".

"Radio Ostrowiec" na swojej stronie internetowej przypomina, że zawiadomienie do sanepidu w tej sprawie złożyło ostrowieckie Forum "Unia Młodych".- Uczestnicy nabożeństwa nie zachowywali odległości, a prezes PiS nie nosił maseczki ochronnej, co zostało udokumentowane na fotografiach – mówił Patryk Stępień, prezes organizacji.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach poinformował, że zostały wysłane do stron zapytania o złożenie stosownych wyjaśnień. - Postępowanie jest jednak złożoną sprawą, ponieważ, wiadomo, my nie byliśmy obecni na tej mszy i musimy tę sprawę, także na podstawie nadesłanych zdjęć i filmów, dokładnie rozpoznać – mówi Ewa Dróżdż.

Urzędniczka już teraz jednak oceniła, że nie doszło do złamania przepisu mówiącego o dopuszczalnej liczbie osób w świątyni, na co mają wskazywać materiały zdjęciowe. Pytana przez "Radio Ostrowiec" o obowiązek zasłaniania ust i nosa przez Jarosława Kaczyńskiego, odpowiedziała, że prezes maseczkę zdjął tylko na okoliczność wygłoszenia przemówienia. Analizowana przez urzędników będzie na pewno kwestia zachowania bądź nie właściwych odległości między uczestnikami mszy z soboty 16 stycznia - podaje radiostacja.

Źródło: radioostrowiec.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA