fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Z chorobą też warto mieć marzenia

Portugalczyk Filipe Almeida, podróżnik z niewydolnością nerek, już wkrótce zawita w Polsce.
W podróż dookoła świata wyruszył wraz z żoną Catariną i dwuletnim synkiem Guilherme. To niezwykłe przedsięwzięcie, ponieważ z powodu choroby nerek Filipe musi być trzy razy w tygodniu dializowany w specjalistycznych placówkach medycznych. Portugalczyk chce udowodnić, że nawet z przewlekłą chorobą można cieszyć się pełnią życia i realizować marzenia.
Podróż Filipe Almeidy ma uświadomić wszystkim pacjentom z przewlekłą chorobą nerek, że mają możliwość podróżowania. Stacje dializ można znaleźć na całym świecie. W Polsce i na terenie Unii Europejskiej, dializy, jako zabieg ratujący życie, są bezpłatne dla wszystkich osób posiadających ubezpieczenie zdrowotne na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Filipe pokazuje wszystkim pacjentom, którzy wymagają dializowania, że bez problemu mogą wyjechać na weekend do innego miasta, spędzić urlop nad morzem lub odwiedzić dalekich krewnych za granicą. Wystarczy tylko odpowiednio wcześniej zaplanować podróż.
W minionym tygodniu Państwo Almeida byli na Węgrzech, obecnie podróżują po Czechach. Do Polski zawitają 5 sierpnia – odwiedzą Kraków, a 8 sierpnia spotkają się z dziennikarzami w Warszawie podczas konferencji prasowej w Polskiej Agencji Prasowej. W konferencji weźmie udział również prof. Ryszard Gellert – konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA