fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Liczba zachorowań na odrę cały czas rośnie

Adobe Stock
Tylko w ciągu dwóch ostatnich tygodni kwietnia zgłoszono 70 nowych przypadków odry w Mazowieckiem – poinformował Onet przytaczając najnowsze dane Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

Na 70 pacjentów, którzy zachorowali na odrę, aż 46 nie było szczepionych. Wśród tej grupy są osoby w wieku od 18 do 80 lat (48 osób) oraz dzieci od 3 miesięcy do 16 lat lat (22 osoby). Tylko pięć osób z całej grupy to obcokrajowcy – podaje Onet. Są to dane, jakie opublikował przez warszawski sanepid pochodzą z okresu 29 marca do 11 kwietnia 2019 roku.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie wskazał także, w których powiatach mieszkają chorzy. Najwięcej chorych, bo aż 51 zarejestrowano w powiecie warszawskim. 5 pacjentów z podejrzeniem odry zgłosiło się do lekarza w powiecie wołomińskim, 3 w radomskim.

Od stycznia 2019 roku w Warszawie wpłynęło 318 zgłoszeń podejrzeń lub zachorowań na odrę. Na szczęście nikt z chorych nie umarł z powodu powikłań po zachorowaniu na tą chorobę.

W ostatnim czasie na całym świecie liczba zachorowań na odrę zaczęła gwałtownie rosnąć - WHO alarmuje, że jest to efekt spadku liczby szczepień spowodowanego m.in. działaniem ruchów antyszczepionkowych.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA