fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

MSWiA wystąpiło o kontrolę uchwał śmieciowych w gminach

Adobe Stock
Po informacjach o skokowym wzroście opłat za odbiór odpadów komunalnych MSWiA wystąpiło do prezesów Regionalnych Izb Obrachunkowych o kontrolę tzw. uchwał śmieciowych. Kontrolą zostanie objęty m.in. samorząd warszawski.

- Zwróciłem się z prośbą o szczególną uwagę w kwestii istotnego podwyższania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez jednostki samorządu terytorialnego, w oparciu o działania nadzorcze i kontrolne. Zgodnie z obowiązującym prawem samorządy powinny określać stawki za wywóz śmieci, które wynikają z kosztów poniesionych przez nie przy wywozie odpadów. W wielu miejscach podjęte ostatnio uchwały budzą wątpliwości i w związku z tym RIO powinny je skontrolować - poinformował Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj też:

Opłaty za wywóz śmieci są coraz wyższe

Firmy zapłacą mniej a mieszkańcy więcej za wywóz śmieci

Michał Olszewski: Jeśli rząd się nie uspokoi, śmieci będą coraz droższe

Jego zdaniem zdobyte już doświadczenie Regionalnych Izb Rachunkowych może pomóc w odpowiedzi na pytania o zakres tego zjawiska i jego przyczyny. Minister przypomniał o koordynowanej przez RIO kontroli pn. „Przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w latach 2013 – 2015".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA