fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Prokuratura zaskarżyła do sądu uchwały Rady Warszawy ws. rozszerzenia strefy płatnego parkowania i podwyżki kar za parkowanie

parkomat
Warszawska strefa płatnego parkowania jest największą w Polsce.
Fotorzepa, Jakub Ostałowski
Pierwsza dotyczy rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Woli i Pradze Północ. Druga - pięciokrotnej podwyżki kar za parkowanie bez uiszczenia opłaty, z 50 zł do 250 zł - donosi Radio ZET. Prokuratura wniosła o uznanie tych uchwał za nieważne.

Przypomnijmy, że od 7 września o tzw. bliską Wolę oraz część Pragi Północ poszerzona została w stolicy strefa płatnego parkowania. Pięciokrotnie wzrosła też opłata za brak biletu parkingowego - z 50 do 250 zł.

15 października Rada Warszawy uchwaliła podwyżki za parkowanie w Warszawie z 3 zł do 3,9 zł za pierwszą godzinę postoju. Druga godzina ma kosztować 4,60 zł (obecnie 3,60 zł), trzecia  - 5,50 zł (obecnie 4,20 zł), a  czwarta i kolejna godzina - po 3,90 zł (obecnie 3 zł).

Władze stolicy chcą też wydłużyć czas, za który pobierane są opłaty postojowe. Obecnie kierowcy wnoszą je za parkowanie w płatnej strefie w godzinach 8.00–18.00, w dni robocze od poniedziałku do piątku.. Po zmianach płacić trzeba będzie aż do godz. 20:00. Bezpłatne pozostaną trzy dni w ciągu roku - 2 maja, 24 i 31 grudnia.

Przyjęta uchwała ma też podpunkt dotyczący zasad wydawania abonamentów mieszkańca, uprawniających do postoju w SPPN przez rok. W przypadku pierwszego zgłoszonego auta, ta kwota nie została zmieniona i wynosi 30 zł. Znacząca różnica pojawiła się w odniesieniu do każdego kolejnego samochodu w gospodarstwie domowym. W tym przypadku opłatę podniesiono do 1200 zł za rok.Tą kwotę będzie można rozłożyć na dwie równe raty po 600 zł, ale drugą będzie trzeba zapłacić na siedem dni przed upływem szóstego miesiąca ważności abonamentu.

Zmiany mają wejść w życie od 4 stycznia 2021 roku.

Źródło: Radio ZET/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA