fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Prywatna wyspa u wybrzeży Florydy wystawiona na aukcji. Bez ceny minimalnej

materiały prasowe
Niewielka, prywatna wyspa u wybrzeży Florydy została wystawiona na sprzedaż. Aukcja ma się odbyć 21 listopada online na stronie Elite Auctions. Na dodatek nie ma minimalnej ceny wywoławczej.

Niewielka Crescent Island jest położona u wybrzeży Pine Island i jest jedną z wielu niewielkich wysepek w zatoce. Do najbliższego miasta St. James City jest zaledwie kilka minut łodzią. Jednak wyspa jest tak położona, że zapewnia pełną dyskrecje mieszkańcom, którzy za najbliższych sąsiadów mają manaty i delfiny - zachwala Elite Auctions.

Na wyspie, która ma powierzchnie około 1,6 hektara znajduje się dwupiętrowy drewniany dom w typowym lokalnym stylu. Dom został wybudowany w 2003 roku a jego wartość wyceniono na 2,59 mln dolarów, czyli niespełna 9,8 mln złotych. W zeszłym roku dom trafił na rynek nieruchomości, ale nie znalazł nabywcy.

W domu o powierzchni ponad 170 metrów kwadratowych mieszczą się trzy sypialnie, trzy łazienki, duży i przestronny salon, kuchnia, taras na dachu, tarasy wokół domu (część z nich jest zadaszonych) - na jednym z tarasów zainstalowano niewielki basen. Łączna powierzchnia tarasów to ponad 150 metrów kwadratowych.

Ze wszystkich tarasów rozciąga się widok na zatokę Pine oraz na narodowy rezerwat przyrody im. J. N. „Dinga" Darlinga, który jest częścią krajowego rezerwatu dzikiej przyrody, położonego na wyspie Sanibel w Zatoce Meksykańskiej. Na porośniętej drzewami mangrowymi wyspie jest też dok do cumowania jachtów morskich, piaszczysta plaża oraz miejsce do grillowania z grillem węglowym oraz gazowym.

Według danych portalu nieruchomościowego Mansion Global wyspa w 2014 roku została sprzedana za zaledwie 850 tys. dolarów (nieco ponad 3 mln złotych) jednak wraz z wybuchem pandemii ceny nieruchomości w USA, które zapewniają prywatność, w tym także wysp, znacznie wzrosła.

W ostatnich latach dom na Crescent Island był wynajmowany turystom. Jednak według agencji nieruchomości może służyć także jako dom całoroczny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA