fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom, w którym zmarł muzyk Ric Ocasek wystawiony na sprzedaż

Sotheby's International Realty
Nowojorski dom w Gramercy Park, w którym mieszkał i umarł Rick Ocasek, lider zespołu The Cars, znów trafił na rynek nieruchomości.

Ocasek kupił ten dom razem z żoną, modelka Pauliną Porizkovą pod koniec lat 80. zeszłego wieku. Jednak po tym, jak kilka lat temu postanowili się rozstać zdecydowali, że dom zostanie sprzedany. Niestety do transakcji nie doszło przez trzy lata. Ocasek zmarł w tym domu 15 września tego roku, po operacji serca.

Miesiąc po śmierci muzyka jego spadkobiercy zdecydowali, że dom powinien trafić do nowych właścicieli. Jego cena wywoławcza to 13,9 mln dolarów czyli ponad 53 mln złotych. W styczniu tego roku dom był na sprzedaż za 15,25 mln dolarów.

Dom, który znajduje się na nowojorskim Manhattanie, został wybudowany w latach 50. XIX wieku i przebudowany w 1919 roku przez renomowaną firmę architektoniczną Sterner and Wolfe. Cały budynek ma powierzchnię niemal 540 metrów kwadratowych i trzy pietra oraz piwnicę.

W domu jest pięć sypialni, cztery łazienki, duży i wysoki na dwie kondygnacje salon z oknami wychodzącymi na zadbany ogród, a także dużą kuchnię z jadalnią i gabinet z mahoniową biblioteką. W domu są też oryginalne i działające kominki, piękny taras oraz pracownia, a także studio nagraniowe w piwnicy.

Ocasek i Porizkova kupili dom za 2,5 mln dolarów  w 1989 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA