fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Przepiękna willa należąca kiedyś do agenta 007 na sprzedaż

materiały prasowe
Przepiękny dom w stylu Belle époque znajduje się na półwyspie Cap de Nice, na Lazurowym Wybrzeżu. Należał niegdyś do aktora Seana Connery'ego, znanego m.in. z roli agenta 007.

Dom, który znajduje się w połowie drogi między Cannes a Monako, został wystawiony na sprzedaż za zawrotną cenę 30 mln euro (około 133,6 mln złotych).

Luksusowa Villa Le Roc Fleuri ma powierzchnię około tysiąca metrów kwadratowych, sześć poziomów i zbudowany został na skale nad samym morzem, z widokiem na zatokę i port w Nicei oraz na plaże poniżej.

Do dyspozycji mieszkańców jest osiem sypialni - w tym główna sypialnia zajmująca całe piętro, osiem łazienek, duży salon, nowoczesna kuchnia oraz jadalnia, pomieszczenia biurowe, a także siłownia, basen oraz sauna, a także piwnica na wina. Między wszystkimi kondygnacjami kursuje winda. Na dachu willi jest duży taras.

Willę otacza duży, zadbany ogród w stylu francuskim z basenem ze słoną wodą oraz ścieżką prowadząca do plaży u stóp wzniesienia. Z salonu jest wyjście na duży taras, z którego widać morze i całą okolicę. Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 5 tys. metrów kwadratowych. Do dyspozycji właścicieli jest też garaż na dwa samochody, nad którym są mieszkania dla pracowników. Dodatkowo na terenie posiadłości są dwa oddzielne domy, służące za kwatery dla gości. Zostały wybudowane przez obecnych właścicieli, ale w stylu głównego domu.

Sean Connery mieszkał w willi przez 12 lat wraz z drugą żoną, francuską malarką Micheline Roquebrune. Przeprowadzili się do niej zaraz po ślubie. Willę sprzedali w latach 80. zeszłego wieku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA