fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Najbogatszy mieszkaniec Azji kupił legendarny klub Stoke Park

Mukesh Ambani
Bloomberg
Konglomerat Reliance Industries, należący do Mukesha Ambaniego, najbogatszego mieszkańca Azji, kupił legendarny klub Stoke Park za 57 mln funtów, czyli około 300 mln złotych.

Stoke Park, to nie tylko klub golfowy i tenisowy dla najbogatszych, ale także popularne miejsce do kręcenia filmów. Na terenie kompleksu kręcono zdjęcia do dwóch filmów z serii z Jamesem Bondem, a także "Pamiętnik Bridget Jones" oraz brytyjski kryminał "Przekładaniec" z Danielem Craigiem, a także serial Netflixa "The Crown" - informuje Bloomberg.

Stoke Park to prywatny klub sportowy znajdujący się w miejscowości Stoke Poges, w Buckinghamshire. Ma powierzchnię 1.2 km2 a historyczne zabudowania na terenie klubu zostały zaprojektowane na przełomie XVIII i XIX wieku przez jednego z największych brytyjskich architektów Jamesa Wyatta, który realizował projekt dla króla Jerzego III.

Stoke Park
Durkc / CC BY-SA 3.0

Od początku XX wieku posiadłość, należąca najpierw do Hrabiów Huntingdon, a potem do rodziny Penn stała się pierwszym prywatnym klubem sportowym oferującym członkom pole golfowe, 13 kortów tenisowych, prywatny ogród oraz ekskluzywne noclegi.

W wybudowanym w 2008 roku budynku do dyspozycji członków klubu jest też nowoczesne SPA, basen, siłownia, studio fitness oraz dodatkowe pokoje sypialne. W sumie kompleks dysponuje 49 pokojami i apartamentami.

Durkc / CC BY-SA 3.0

Mukesh Ambani, nowy w właściciel kompleksu to nie tylko najbogatszy mieszkaniec Azji, ale według Bloomberg Billionaires Index także 13 najbogatszy człowiek na świecie z majątkiem o wartości 71,5 mld dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA