fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Najdroższe mieszkanie w Moskwie 200 metrów nad ziemią

Bloomberg
Kosztuje 3 miliardy rubli czyli równowartość 175 milionów złotych. Znajduje się na wysokości 200 m nad ziemią i ma powierzchnię blisko 2000 metrów kwadratowych.

Co kupujący dostanie za tak gigantyczne pieniądze? Trzypoziomowy penthouse w drapaczu chmur położony na ostatnim piętrze czyli na wysokości 200 m, w elitarnej dzielnicy Moskwy (ul. Mosfilmowska).

Mieszkanie liczy 1,97 tys mkw i sprzedawane jest w stanie deweloperskim, ale z projektem urządzenia wnętrz znanego moskiewskiego architekta Borysa Uborewicza-Borowskiego, informuje agencja Nowowsti. Do apartamentu prowadzi prywatna winda, do której wchodzi się przez prywatne drzwi wejściowe w wieżowcu. Do mieszkania należy też osiem miejsc parkingowych w podziemnym parkingu.

W 2018 r najdroższym, według firmy konsultingowej Knight Frank, wystawionym na rynku mieszkaniem w Moskwie był pięciopoziomowy penthouse za 6,9 mld rubli (dziś to 407 mln zł). Nieruchomość liczyła 1,8 tys mkw ulokowanych w elitarnym kompleksie „Dom Wenecki" zbudowanym w 2003 r. Penthouse jest obudowany (otoczony) winnicą, posiada 23-metrowy basen, a w cenie są też dwa mieszkania-studia, biuro i restauracja. Jedno piętro przeznaczone zostało na pomieszczenia dla służby. Od 2014 r był wystawiany na sprzedaż. Np. w 2016 r za 3,5 mld rubli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA