fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Najstraszniejszy nawiedzony dom Anglii wreszcie sprzedany. Po 12 latach

materiały
Aż 12 lat zajęło agentom nieruchomości sprzedanie najbardziej nawiedzonego i najbardziej przerażającego domu w Anglii.

Niewielki, czteropokojowy dom w miejscowości St Osyth w hrabstwie Essex to byłe średniowieczne więzienie, gdzie przetrzymywano i torturowano osoby oskarżone o czary.

Piętrowy dom został sprzedany za 250 tys. funtów, czyli za niemal 1,2 mln złotych.

Na parterze domu jest kuchnia, jadalnia, salon i łazienka a na piętrze dwie sypialni łazienka. Dom jest raczej przytulny, ale na ścianie umieszczono tablicę informującą, że w tym budynku przetrzymywano Ursulę Kemp, która w 1582 roku została skazana za czary i powieszona.

Kemp, lokalna zielarka i położna, była pierwszą z 14 kobiet z tej miejscowości, które padły ofiarą polowania na czarownice.

Więzienie, nazywane The Cage (Klatka) działało okazjonalnie do 1908 roku, mimo, że w XIX wieku przerobiono je na dom mieszkalny - informuje BBC.

Dotychczasowa właścicielka domu Vanessa Mitchell, twierdziła, że jest on nawiedzony i pełen niezbyt przyjaznych duchów i demonów. Twierdziła, że widywała je regularnie, a także miała problemy z niespodziewanie przemieszczającymi się przedmiotami, niespodziewanymi odgłosami wycia i jęków, a nawet plamami krwi pojawiającymi się na ścianach i drzwiach. Od wielu lat już nie mieszka w nawiedzonym domu a od 12 usiłowała go sprzedać. W rozmowie z BBC zastrzegła, że nie sprzedałaby go rodzinie z dziećmi, ponieważ byłoby to zbyt niebezpieczne. Jednak poza tropicielami duchów i demonów nie było chętnych na jego nabycie. Aż do teraz.

Nie wiadomo kto jest nowym właścicielem nawiedzonego domu, który jest też jedną z lokalnych atrakcji turystycznych. Ma nawet własną stronę na Facebooku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA